אחרי "הפגנת הזעם": פעילי המחאה החברתית חסמו את איילון

כ-2,000 מפגינים שיבשו אמש את התנועה בצירים הראשיים של העיר, בצל שמועות ברשתות החברתיות שלפיהן נקבע מותו של משה סילמן, שהצית עצמו אמש. בבית החולים "שיבא" שבו הוא מאושפז הבהירו כי לא חל שינוי במצבו, שנותר אנוש. בהמשך הלילה הציתו אלמונים את דלת הכניסה למוסד לביטוח לאומי בר"ג וריססו כתובות

כ-2,000 מפגינים חסמו אמש את נתיבי איילון לכיוון דרום, אחרי "הפגנת הזעם" שנערכה בתל אביב במחאה על מצב של משה סילמן, פעיל המחאה החברתית שהצית עצמו במוצ"ש.

ברשתות החברתיות התרבו השמועות על כך שהאחרון מת מפצעיו, אולם בבית החולים "שיבא" שבתל השומר הבהירו לחדשות 2 באינטרנט כי לא חל כל שינוי במצבו - שנותר אנוש.

סמוך לשעה חצות הגיעו אלמונים למוסד לביטוח לאומי ברחוב החשמונאים ברמת גן והציתו את דלת הכניסה. למקום נגרם נזק מועט. על גבי המבנה רוססו כתובות המתייחסות להצתה העצמית של סילמן.

"אטימות והתעללות נמשכת"

למחרת ההפגנה שבשיאה הצית עצמו משה סילמן וגרם זעזוע למדינה כולה, הגיעו אמש 500 מפגינים שהתקבצו מול משרדי הממשלה בתל אביב - כדי למחות נגד "האטימות וההתעללות הנמשכת" של הממסד, כפי שהם מגדירים זאת.

הפעילים התכנסו וקראו משפט אחר משפט את המכתב שפיזר אתמול סילמן בהפגנה, כשהקהל חזר בעוצמה אחר הקריין משפט אחר משפט. "משה הוא הגיבור של כולנו, הוא מייצג את העתיד של כולנו אם המדינה לא תעזור לנו", אמרה אחת הדוברות. "אני לא מוכנה שהילד שלי יילך בדרך שלי, חייבים שינוי", הוסיפה.

"למה היה צריך קורבן למחאה הזאת?", אמר אדם שהציג עצמו כחבר של משה. "הוא לא היה משוגע, הוא ידע מה שהוא עושה, היה לו את האומץ לעשות מה שלי לא היה אומץ לעשות. דם שנשפך הוא לא מים. אין ישראלי במדינה הזאת שהמעשה של משה לא נגע לו בלב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת