משה ביקש סיוע משפטי - ונדחה: "אין סיכוי"

האטימות שבה נתקל המפגין שהצית עצמו אמש ממשיכה להיחשף בשיא כיעורה: לידי חדשות 2 הגיע מכתב שנשלח לאחרונה אל סילמן, שבו הוסבר לו כי פנייתו לסיוע משפטי נדחתה בשל הערכה כי קיום ההליך לא יוכל לעזור לו. כך זה נראה

הטרגדיה של המפגין משה סילמן ממשיכה לטלטל את הארץ, ובמקביל - ממשיכה להיחשף האטימות שבה נתקל אל מול רשויות המדינה. טרם נקלע לחובות כבדים, הפעיל סילמן עסק משלוחים באמצעות משאית. בביטוח הלאומי טענו כי צבר חוב בגובה 15,000 שקלים למוסד, צעד שבגינו הוחלט לעקל את כלי הרכב שהיה מקור פרנסתו.

אותו מהלך היה, ככל הנראה, אחד הגורמים העיקריים לפרוץ המשבר החריף שאליו נקלע סילמן - והביא אותו, מתוך ייאוש, להבעיר עצמו אמש. סילמן ביקש להגיש תביעה נגד הביטוח הלאומי, אך בשל המחסור החמור בכסף - לא הצליח לעמוד בתשלום האגרה.

בעקבות כך, נמחקה תביעתו - מה שהוביל אותו לפנות לאגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים. מדובר בגוף הדומה במהותו לסנגוריה הציבורית, ומעניק שירותים בתחום התביעות האזרחות. לידי חדשות 2 הגיע מכתב שנשלח לסילמן לפני 12 ימים בלבד, שבו נדחתה פנייתו לקבלת סיוע.

משה ממשיך להיאבק על חייו

בדקתי את בקשתך הנידונה והחלטתי שלא להעניק לך את השירות המשפטי המבוקש", צוין במכתב - לצד הסיבה לדחייה, שהוסברה כ"חוסר סיכוי משפטי". במשרד המשפטים הגיבו על הדברים ומסרו: "משה סילמן פנה לאגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים בבקשה לקבל עזרה בנושאים משפטיים שונים. בקשותיו נבחנו בהתאם לדין, לרבות הסיכוי המשפטי לבקשות. במספר מקרים בהם היה סיכוי משפטי, מונה לו עורך דין מטעם האגף לייצוגו חינם בהליכים המשפטיים. מידע מעבר לכך לא ניתן למסור מפאת החיסיון החל על יחסי עורך דין - לקוח. ויובהר כי על מנת לקבל סיוע משפטי יש לעמוד הן בתנאי הזכאות הכלכלית והן בתנאי שלהליך יש סיכוי משפטי".

במקביל, ממשיך סילמן להיאבק על חייו בבית החולים "שיבא" שבתל השומר, כשמצבו מוגדר אנוש. בריאיון לחדשות 2 באינטרנט סיפרה אחותו כי פעל מתוך מודעות ובמצב של שפיות ומאשימה את רשויות המדינה שהובילו אותו לבצע את המעשה הקשה. "אף אחד לא שמע אותו, הוא החליט מה שהחליט לבד", אמרה בת ציון אלול, אחותו של משה. לדבריה, איש לא התייחס למצוקה שלו, גם לא בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת