שריפה באזור ירושלים: תושבים מפונים מהבתים

כוחות כיבוי אש גדולים בסיוע מטוסים ומסוק הוזעקו לאזור עין חמד בעקבות שריפת יער גדולה שפרצה במקום. כוחות ההצלה החליטו לפנות חלק מהתושבים, זאת לאחר שהאש החלה להתקרב לבתים. תושבים התלוננו: הכבאיות לא הגיעו בזמן בגלל "מחסור במים". המשטרה: עד כה הושגה שליטה חלקית על השריפה

שריפת חורש גדולה פרצה בצהריים באזור ירושלים, בין בית נקופה לעין חמד, והחלה להתפשט לכיוון מבשרת ציון. למקום הוזעקו שישה צוותי כיבוי אש, שני מטוסי כיבוי ומסוק משטרתי. בעקבות השריפה החל פינוי תושבים משני רחובות בעין חמד. ממשטרת ירושלים נמסרי כי הושגה שליטה חלקית על האש.

צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי לשלושה נפגעים באורח קל, בהם שני תושבים הסובלים משאיפת עשן וכבאי שנפל מסולם.

חלק מתושבי המקום מתחו ביקורת על תפקוד כוחות הכיבוי, שלטענתם הגיעו באיחור. "מ-13:45 ביקשנו כבאיות, ורק אחת הגיעה אחרי יותר משעה", הלין אחד מהם והוסיף כי בכיבוי הסבירו את העיכוב ב"חוסר מים במיכלית". "אם היה מגיע צוות כיבוי ברגע שאמרתי להם, השריפה הייתה נמנעת", הדגיש בזעם. 

בשריפה הקודמת: חשד להצתה

לפני כשלושה שבועות פרצו שתי שריפות גדולות באותו אזור - אחת ליד קיבוץ מעלה החמישה והשנייה ליד מוצא. האש אז גרמה לסגירתו של כביש ירושלים-ת"א לשני הכיוונים. במשך שעות ארוכות עמלו עשרות צוותי הכיבוי עד שלבסוף הצליחו להשיג שליטה על הלהבות.

בתום חקירה משטרתית נעצרו שני פלסטינים, בגיר וקטין תושבי הכפר קטנה, בחשד שזרקו בקבוקי תבערה מעבר לגדר שמפרידה בין הכפר בו מתגוררים לקיבוץ מעלה החמישה וגרמו בכך בחסות הרוח לשריפה הגדולה. אחד מהשניים אף שחזר את המקרה בפני חוקרי המשטרה. 

בחודשיים האחרונים בלבד, כך על פי נתוני רשות הכבאות וההצלה, נרשמו 1,057 מקרים של שריפות קוצים באזור הבירה. במכבי אש מעריכים כי לא פחות מ-70% מהשריפות הללו אירעו בשל הצתות - בסך הכול מדובר ביותר מ-700 מקרים.

האזור ה"שרוף" ביותר הוא הר הצופים בירושלים, שם נרשמו מספר רב של הצתות, רובן באזור בסיס חיל המודיעין במזרח ההר שגובל בבתי הכפר עיסוואיה. תושבי מזרח העיר גם תקפו באבנים כוחות כיבוי שבאו לכבות ארבע חנויות באזור שער שכם בעיר העתיקה שהוצתו. הכוחות הותקפו באבנים בקבוקים ונאלצו להזעיק תגבור משטרתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת