אחותו של המפגין שהצית עצמו: "משה היה שפוי ומודע למעשיו"

בת ציון אלול, אחותו של משה סלימן שהצית עצמו אמש אומרת לחדשות 2 באינטרנט כי אחיה היה שפוי וידע מה שהוא עושה. סלימן נאבק על חייו בביה"ח אך לאחותו אין אשליות. "איבדתי אח יקר" אמרה הבוקר כשהיא ממררת בבכי

בני משפחתו של משה סילמן, המפגין שהצית עצמו אמש בתל אביב, מתקשים לעכל את הטרגדיה: בריאיון לחדשות 2 באינטרנט, סיפרה אחותו של המפגין כי פעל מתוך מודעות ובמצב של שפיות ומאשימה את רשויות המדינה שהובילו אותו לבצע את המעשה הקשה. "אף אחד לא שמע אותו, הוא החליט מה שהחליט לבד", אמרה בת ציון אלול בבית החולים תל השומר, שם מאושפז אחיה במצב קריטי. לדבריה, איש לא התייחס למצוקה שלו, גם לא בית המשפט.

טרגדיה בהפגנת המחאה - סיקור מיוחד:

רה"מ: טרגדיה אישית גדולה

המפגין שהצית עצמו במצב קריטי

פרשנות: יש 10,000 משה סילמנים

טרגדיה בהפגנת המחאה בת"א: מפגין הצית את עצמו ונפצע קשה

10,000 צעדו בהפגנת המחאה בת"א; אדם הצית עצמו ונפצע קשה

"אחי הוא בחור טוב, בחור חכם, ישר, לב רחב, שהיה עוזר לכולם", סיפרה האחות בכאב מחוץ לחדר שבו הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים שיבא. "כשאימא שלנו חלתה, הוא שילם מכספו על הדיור המוגן הכי טוב שהוא מצא. גם לה לקחו את הכסף ואת הבית, בנוסף למה שלקחו לו. אימא שלנו מתה לפני שנתיים מצער".

כשהיא ממררת בבכי, השתמשה האחות בלשון עבר כדי לתאר את סילמן. "הוא רצה רק לחיות באושר ובכבוד. היינו לפני שבוע בדיון בבית המשפט על צו ירושה, וגם שם עשו לנו בעיות, אחרי שנתיים וחצי לא רוצים לתת לנו את הצו ירושה של אימא שלנו", אמרה.

היא הדגישה כי אחיה אינו משוגע או תמהוני, והמעשה שלו הגיע לטענתה רק מייאוש: "הוא עשה את זה במודעות ובשפיות. אני איבדתי אח יקר, אני יודעת שהוא לא ייצא מזה. למה אנשים בישראל צריכים להגיע למצב הזה?", תהתה.

"אם יש לו בת אני רוצה להכיר אותה"

"בבית המשפט הוא זעק מהלב, משה אמר בדיון שהמדינה כבר לקחה כל מה שאימא שלו השאירה לו. לקחו לו את הבית ואת העסק, לא נתנו לו להתפרנס. הוא שירת בצבא, עשה מילואים עד גיל 46 והשופטת פשוט הוציאה אותו מהחדר, היא לא רצתה לשמוע", הוסיפה אלול.

בנוסף לאסון שעובר על משפחתו, האחות נסערת בגלל אורחת מסתורית כבת 25 שהגיעה אתמול לבית החולים וטענה שהיא הבת של משה. "אני לא מכירה את זה שיש לו ילדים - הוא היה רווק ללא ילדים. אני מבקשת: אם יש לו באמת בת אנחנו רוצים לראות אותה ולהכיר אותה", העבירה בת ציון מסר באמצעות התקשורת וקראה למי שטוענת שהיא בתו לחזור לבית החולים ולהציג את עצמה.

שפיר: "אלה אנשים שמתים מבפנים"

מוקדם יותר היום אמר יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח"כ כרמל שאמה-הכהן כי הטרגדיה שאירעה בהפגנה אמש מחייבת בדיקה מעמיקה של התנהלות הרשויות בעניינו של משה סילמן. "בכוונתי לפנות לביטוח הלאומי, למשרד השיכון, מנהל בתי המשפט ולכל הרשויות הרלוונטיות על מנת לבחון את הטיפול בעניינו של מר סילמן. הרשויות חייבות לבדוק את עצמן", אמר ח"כ שאמה-הכהן.

סתיו שפיר, ממובילות המחאה החברתית, אמרה בראיון לגלי צה"ל כי אסור לקחת את המקרה שלו סילמן כמודל: " אסור שאנשים נוספים יפגעו בעצמם. אני חרדה אחרי שראיתי לנגד עיני את האש הבוערת, את משה נאבק בפנים, ואת האנשים הטובים שקפצו כדי לחלץ אותו. הוא הלך וביקש עזרה, חיפש עבודה, ביקש קצבת נכות - ופשוט לא הצליח לצאת ממצבו. האנשים האלה, כמו משה, הם בדרך כלל שקופים. הם קורסים לאט-לאט, ואנו לא רואים אותם. הם פשוט מתים מבפנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת