בשיא החום: חשש מהפסקות חשמל יזומות

תקלות חמורות התגלו בסוף השבוע בשתי תחנות הכוח העיקריות של חברת החשמל – "אורות רבין" בחדרה ו"רוטנברג" באשקלון, האמונות על הפקת 10% מכלל תצרוכת החשמל. חברת החשמל במרוץ נגד השעון לתיקון התקלות – מחשש שלא ניתן יהיה לעמוד בתצרוכת החשמל במהלך השבוע

מזג האוויר השרבי צפוי להימשך גם השבוע, ועל רקע התקלות החמורות שהתגלו בסוף השבוע בשתי תחנות הכוח העיקריות של החברה - "אורות רבין" בחדרה ו"רוטנברג" באשקלון, חוששים בחברת החשמל מפגיעה קשה ביכולת לספק את ביקושי השיא לחשמל הצפויים מחר ובמהלך השבוע כולו. מדובר בפגיעה קשה במיוחד, שכן שתי התחנות הללו אחראיות על ייצור קרוב ל-10% מצריכת החשמל במדינה.

התקלה הייתה ידועה כבר ביום חמישי, אך בבדיקה שנערכה בסוף השבוע התברר כי היא חמורה מכפי שהעריכו. בנוסף, התרחשה במהלך סוף השבוע תקלה ביחידה מספר ארבע ב"רוטנברג", שגרמה להשבתה כמעט מלאה של היחידה.

שתי היחידות מייצרות 575 מגוואט כל אחת, וכתוצאה מהתקלות בשתיהן חלה ירידה של כאלף מגוואט שהם כמעט 10% מיכולת ייצור החשמל הכוללת של החברה. צוותי חירום של חברת החשמל עובדים בשעות אלה בקדחתנות בניסיון להחזיר את שתי היחידות לפעילות עד מחר לפנות בוקר. זאת, כאשר החברה צופה כי מחר ייחצה הביקוש לחשמל במשק בפעם הראשונה את קו ה-11 אלף מגוואט.

"מקווים לספק את מלוא הביקושים"

כבר ביום חמישי, עקב תקלה באחת היחידות בתחנת הכח רוטנברג באשקלון, נגרמו מספר הפסקות חשמל במספר מקומות בארץ ושבעקבותיה נאלצו בחברת החשמל להכריז על "מצב כתום".

דוברת חברת החשמל אישרה כי קיימת סבירות ל"הפסקות חשמל מאולצות" מחר, אם שתי התקלות לא יתוקנו. "אנו צופים כי תחנת הכוח 'אורות רבין' תחזור לפעילות מלאה כבר הלילה. עובדי חברת החשמל עושים כל מאמץ כדי שניתן יהיה לספק את מלוא הביקושים לחשמל, ומתוך מטרה לעשות הכל כדי שלא ניאלץ ליזום הפסקות חשמל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת