אחות של ימית ליניאל ז"ל ספדה לה: "זה לא היה הזמן שלך"

דממה מצמררת ליוותה את הוריה של ימית ליניאל ז"ל ואת אחותה עדי, שעה שצעדו שלובי ידיים לעבר חלקת הקבר בבית העלמין כוכב יאיר. מאות קרובים ובני משפחה שליוו את ימית לפני כשנתיים עם מות אחיה ממחלה קשה, הגיעו היום לחלוק לימית כבוד אחרון. אחותה עדי ספדה לה: "היא הייתה צריכה להיות איתי"

מאות קרובים ובני משפחה הגיעו הבוקר לבית העלמין בכוכב יאיר, שם ליוו את ימית ליניאל בת ה-22 בדרכה האחרונה: עדי, אחותה של ימית שאיבדה גם את אחיה לפני כשנתיים בעקבות מחלה קשה, התייפחה כשספדה לה: "זה לא היה הזמן שלך".

"היא הייתה צריכה להיות איתי", אמרה עדי על אחותה, שליוותה את המשפחה בתקופה הקשה שבה התמודדו עם מחלת האח. בלוויה השתתפו גם נציגים של המועצה המקומית כוכב יאיר, וחברים של המשפחה. לאחר חלק ההספדים, צעדו ההורים עם הבת היחידה שנותרה להם כשהם משלבים ידיים לעבר חלקת הקבר, שם נטמנה גופתה של ימית.

בני משפחתה קיבלו את הבשורה הקשה על מותה ביום שלישי האחרון, והתקשו להאמין. "היא היתה הילדה הכי טובה", סיפר אביה. ימית, שיצאה לטיול בתום השירות הצבאי נהרגה בתאונת אוטובוס בין הערים לימה לקוסקו בפרו. את הטיול עשתה ימית עם בן זוגה, שנפצע גם הוא בתאונה ופונה לבית חולים מקומי. בהמשך, התברר לאב שימית התכוונה להודיע על אירוסיה לבן זוגה עם שובה לארץ.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר אביה של ימית בעצב: "היא איבדה את אח שלה שמת ממחלה קשה אחרי שליוותה אותו כל חייו. היא לא מזמן השתחררה מהצבא, התחילה את דרכה כתצפיתנית. חבר שלה היה איתה בטיול, נפצע בתאונה גם כן ומאושפז בבית החולים".  

ההרוג הנוסף: קצין בטיול שחרור

ישראלי שנהרג בתאונת הדרכים השנייה בפרו הוא רותם תבור, בן 24 מנשר. תבור שימש בשירותו הצבאי כקצין בדרגת סגן בחיל התותחנים. 10 בני אדם נוספים נהרגו בתאונות ו-40 בני אדם נפצעו.  עוד תשעה ישראלים שנפצעו בשתי התאונות מאושפזים בבית החולים המקומי.

בינתיים, ממשיכים במשטרת פרו לחקור את נסיבות האסון, כשהחשד הראשוני הוא שמהירות מופרזת גרמה לשתי התאונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת