תקלה בטורבינה בתחנת הכוח "רוטנברג" שבאשקלון

אחרי קריאתו של שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו, שלפיה מתבקש הציבור להתגייס ולחסוך באנרגיה עקב החום הכבד, דיווחים על שיבושים באספקת החשמל במספר מוקדים ברחבי הארץ בעקבות תקלה באחת הטורבינות בתחנת הכוח "רוטנברג" שבאשקלון. חברת החשמל: "בודקים את מקור התקלה ומנסים לפתור אותה"

התחזיות הקודרות של חברת החשמל לגבי תקלות אפשריות באספקת החשמל מתממשות מהר מהצפוי. היום נודע כי בתחנת הכוח "רוטנברג" שבאשקלון התגלתה תקלה באחת הטורבינות, המספקת 575 מגה וואט לאזור הדרום.

יצויין, כי לאחר הפגיעה בהספק החשמל, נותרו כ-400 מגה וואט כרזרבה - שאינם יכולים לתת מענה לצריכה הגבוהה שצפויה בגלל עומס החום הכבד, ולכן ייתכנו שיבושים קשים באספקת החשמל בזמן הקרוב.

בעקבות התקלה, דיווחו אזרחים רבים המתגוררים באזור הדרום ובאזור מישור החוף על שיבושים קשים באספקת החשמל. "כבר לפני השעה 12:00 נותק החשמל באשדוד", סיפר אליאב ברדה, גולש חדשות 2 בפייסבוק. דיווחים נוספים התקבלו על הפסקות חשמל באזור כפר סבא ורעננה.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: "עקב תקלה באחת היחידות בתחנת הכוח "רוטנברג" שבאשקלון (בהספק של 575 מגה וואט) נגרמו מספר הפסקות חשמל במספר מקומות בארץ. יודגש, כי לא מדובר בהפסקות מאולצות עקב מחסור בחשמל, אלא בהפסקות שנגרמו בעקבות תקלה ביחידת הייצור. תוך 25 דקות הוחזרה אספקת החשמל לכל המקומות".

שר האנרגיה: "זקוקים להתגייסות הציבור כדי למנוע הפסקות חשמל"

שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו הצטרף היום לקריאה של חברת החשמל לציבור לחסוך בחשמל בתקופה הקרובה, על מנת למנוע הפסקות חשמל. "היום מחר ומחרתיים ובמהלך הקיץ הקרוב יש לנו בעיה. אנחנו זקוקים להתגייסות של הציבור כדי שלא יהיו הפסקות חשמל", הדגיש השר במסיבת עיתונאים בנושא התארגנות משק החשמל לקיץ הקרוב והשפעות גל החום הנוכחי, וקרא להמעיט ככל הניתן בהפעלת המזגנים, המחשבים ושאר מכשירי החשמל.

"אנחנו נערכים למצב הזה כבר למעלה משנה", הדגיש יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל, "חברת החשמל עובדת מסביב לשעון כדי לגייס את כמות היחידות המקסימלית. השלמנו את השמשת אחת היחידות ברידינג ונשאר לנו רק אישור של מכבי אש. אני מקווה שאין מישהו שמעכב את קבלת האישור", אמר.

רון טל הסביר כי מסיבת העיתונאים נועדה לעורר מודעות ציבורית לכך ש"הולך להיות קשה בשבוע הבא". לדבריו, הפקנו לקחים מאירועי הפסקות החשמל של 2006 והלקח העיקרי היה להגיע למצב שבו הציבור יודע מה הולך לקרות". עוד הוסיף רון טל כי "עלויות הדלקים שלנו מגיעות היום ל-3 מיליארד שקל בחודש. האוצר בא לקראתנו אבל התעריפים מאד נמוכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת