חברת החשמל: "יהיה קשה בשבוע הבא ובמהלך הקיץ"

במסיבת עיתונאים מיוחדת בנושא התארגנות משק החשמל לקיץ הקרוב והשפעות גל החום, קרא השר לנדאו לציבור להתגייס ולחסוך בחשמל על מנת למנוע הפסקות חשמל. "היום, מחר ומחרתיים ובמהלך הקיץ הקרוב יש לנו בעיה", ציין השר

נתקע בחום בלי מזגן? (רויטרס)

שר האנרגיה והמים עוזי לנדאו מצטרף לקריאה של חברת החשמל לציבור לחסוך בחשמל בתקופה הקרובה, על מנת למנוע הפסקות חשמל. "היום מחר ומחרתיים ובמהלך הקיץ הקרוב יש לנו בעיה. אנחנו זקוקים להתגייסות של הציבור כדי שלא יהיו הפסקות חשמל", הדגיש השר במסיבת עיתונאים בנושא התארגנות משק החשמל לקיץ הקרוב והשפעות גל החום הנוכחי, וקרא להמעיט ככל הניתן בהפעלת המזגנים, המחשבים ושאר מכשירי החשמל.

"אנחנו נערכים למצב הזה כבר למעלה משנה", הדגיש יו"ר חברת החשמל יפתח רון טל, "חברת החשמל עובדת מסביב לשעון כדי לגייס את כמות היחידות המקסימלית. השלמנו את השמשת אחת היחידות ברידינג ונשאר לנו רק אישור של מכבי אש. אני מקווה שאין מישהו שמעכב את קבלת האישור", אמר.

רון טל הסביר כי מסיבת העיתונאים נועדה לעורר מודעות ציבורית לכך ש"הולך להיות קשה בשבוע הבא". לדבריו, הפקנו לקחים מאירועי הפסקות החשמל של 2006 והלקח העיקרי היה להגיע למצב שבו הציבור יודע מה הולך לקרות". עוד הוסיף רון טל כי "עלויות הדלקים שלנו מגיעות היום ל-3 מיליארד שקל בחודש. האוצר בא לקראתנו אבל התעריפים מאד נמוכים".

מנכ"ל משרד האנרגיה והמים שאול צמח אמר כי ההמלצות שהוצגו בקיץ שעבר לא התקבלו, מה שאילץ את משק החשמל להיערך ללא אמצעי הייצור הנוספים שהתבקשו.

יו"ר חברת החשמל, רון טל (חדשות 2)

צמח ציין לטובה את שיתוף הפעולה מצד משרדי ממשלה אחרים ובראשם המשרד להגנת הסביבה. "אנחנו נמצאים כאן היום לא כדי לבשר על הפסקת חשמל ידועה ביום כזה או אחר. אנחנו באים כדי לשתף את הציבור במצב שבו הרזרבה צפויה להיות מאד נמוכה. בתנאים כאלה כל כשל יכול להביא לסוג של חוסר עמידה זמני", הוסיף צמח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת