ההרוג בתאונת הדרכים בפרו: קצין בטיול שחרור

רותם תבור (24) מנשר, הוא אחד משני הצעירים הישראלים שנהרגו לפנות בוקר בתאונת דרכים בפרו. תבור שירת כקצין בתותחנים ומאז נובמבר 2011 מטייל בדרום אמריקה. הלילה הוא מצא את מותו בהתהפכות אוטובוס. אביה של ההרוגה השנייה בתאונה: "חבר שלה נפצע בתאונה, היא נהרגה"

רותם תבור. נהרג בטיול (חדשות 2)

שעות לאחר האסון בפרו, הותר בשעות הצהריים לפרסום שמו של אחד משני הצעירים הישראלים שנהרגו באחת התאונות שאירעו לפנות בוקר במדינה: רותם תבור, בן 24 מנשר, נהרג באחת משתי תאונות האוטובוס, שגבו את חייהם של עשרה בני אדם נוספים ולפציעתם של 40 בני אדם. תבור שימש בשירותו הצבאי כקצין בדרגת סגן בחיל התותחנים. עוד תשעה ישראלים שנפצעו בשתי התאונות מאושפזים בבית החולים המקומי.

תבור נהרג במהלך טיול השחרור שלו משירות קבע בצה"ל, שהחל בחודש נובמבר 2011. כמה מחבריו שהיו עמו על האוטובוס נפצעו בתאונה והועברו לטיפול בבית החולים.

חברו של תבור, חן פררה, סיים לפני שבוע בלבד טיול משותף עמו והתקשה לעכל את בשורת מותו. "עשיתי איתו רפטינג במשך שלושה ימים", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אני לא מאמין שזה מה שקרה. דיברתי איתו לפני כמה ימים והוא אמר לי שהכל בסדר. הוא היה אחלה בן אדם, משכמו ומעלה. מדובר באבידה גדולה והדברים לא נאמרים רק בגלל איך שזה קרה".
 

צעירה ישראלית נוספת, ששמה עדיין אסור לפרסום, נהרגה בתאונת אוטובוס נוספת שאירעה לפנות בוקר בפרו. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אמר היום אביה: "היא הייתה הילדה הכי טובה, שאיבדה את אח שלה במחלה קשה אחרי שליוותה אותו כל חייו. היא לא מזמן השתחררה מהצבא, התחילה את דרכה כתצפיתנית. חבר שלה היה איתה בטיול, נפצע בתאונה גם כן ומאושפז בבית החולים".  

שתי התאונות - בלילה אחד

ממשרד החוץ נמסר כי שתי התאונות התרחשו במהלך הלילה.  הבוקר פנו נציגי המשרד למשפחות בישראל כדי לעדכנן על דבר התאונה. כעת נערכים במשרד החוץ להטסת גופות השניים, שהיו במדינה כחלק מטיול תרמילאים.

בינתיים, ממשיכה המשטרה הפרואנית לחקור את נסיבות האסון, כשהחשד הראשוני הוא שמהירות מופרזת גרמה לשתי התאונות.

בהכנת הידיעה השתתפו מתן חצרוני ועמית ולדמן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת