הספורטאים האולימפיים קיבלו "טיפ של אלופים" מראש הממשלה

קצת יותר משבועיים לפתיחת האולימפיאדה בלונדון, נפגשו ראש הממשלה ושרת הספורט לבנת עם 38 חברי המשלחת האולימפית ללונדון. נתניהו ציין את הפוטנציאל של הנבחרת ואת טבח הי"א באולימפיאדת מינכן ב-1972, וגם הבטיח: "לא נקים ועדת חקירה אחרי המשחקים, בניגוד לבן גוריון ב-1952"

ראש הממשלה נתניהו ושרת הספורט לבנת נפגשו היום עם חברי המשלחת האולימפית שייצאו בימים הקרובים ללונדון. במפגש השתתפו 38 ספורטאי המשלחת, יו"ר הוועד האולימפי צביקה ורשביאק ומנכ"ל המשלחת האולימפית אפרים זינגר.

בפגישה ביקש ראש הממשלה מהספורטאים לחזור עם מדליות שיתווספו ל-7 שכבר צברה ישראל מאז 1992. בהמשך הפגישה בירך נתניהו את הספורטאים וציטט את המשפט המפורסם מהסרט "מבצע סבתא": "השיטה היא להתחיל הכי מהר שאפשר - ולאט לאט להגביר את הקצב". אמר נתניהו. "יש פה פוטנציאל גדול, כבר הבאתם תוצאות וכשאנו שומעים את ההמנון - אנחנו יודעים מה זה עושה לכל אחד ואחד מאיתנו".

ראש הממשלה נתניהו גם העלה אנקדוטה היסטורית במהלך הפגישה: "הביאו לי מארכיון המדינה את דו"ח הוועדה לברור פרשת הופעתה של משלחת ישראל באולימפיאדה ה-15 בהלסינקי. החקירה נועדה לבדוק האם היה כישלון בהופעת הספורטאים שלנו במשחקים משום שהם לא הביאו מדליות. אז אני מבטיח: אנחנו לא עושים ועדות חקירה".

בנוסף, המשיך ראש הממשלה במסורת הציורים שלו, הפעם לא היה זה האיום האירני על סדר היום אלא הסיסמה האולימפית: "לנבחרת האולימפית של ישראל - יותר גבוה, יותר מהר, יותר חזק! בהצלחה!", חתם נתניהו על רקע הציור בו נראה ספורטאי ישראלי מניף את דגל ישראל מהמקום הראשון על פודיום המדליות.

נתניהו התייחס גם לדרישה הישראלית מהוועד האולימפי העולמי לקיים דקת דומיה בפתח המשחקים לציון 40 שנה לטבח הי"א באולימפיאדת מינכן 1972: "אני זוכר שזה קרה ואת הזעזוע העצום שפקד את כולנו. אני קורא לוועד האולימפי שיקדיש דקה דומיה לטבח ספורטאים באולימפיאדה. זה דבר מתבקש".

שרת התרבות והספורט לימור לבנת ברכה גם היא את הספורטאים ואמרה: "אני רוצה לאחל לכם הספורטאים הצלחה. מדינה שלמה עומדת מאחוריכם ונושאת עיניה אליכם. אנו גאים בכל אחת ואחד מכם. צאו בשלום וחזרו בשלום".

השרה לבנת עדכנה את ראש הממשלה ביוזמה שצוברת לאחרונה תאוצה ברחבי העולם לקיום דקת הדומיה לזכר 11 חללי מינכן. "הם נרצחו בכפר האולימפי שאמור היה להיות סמל לשלום, תקווה ודו-קיום רק משום שהיו ישראלים. אני מקווה שהוועד האולימפי הבינלאומי ישתכנע לבסוף לקיים את דקת הדומיה בטקס הפתיחה". מוקדם יותר תקפה לבנת את חבר הועד האולימפי - הישראלי אלכס גלעדי, על כך שאינו מתעקש שדקה כזו אכן תתקיים בטקס הפתיחה בלונדון.

המשלחת של ישראל, שתצא בפעם ה-15 למשחקי האולימפיאדה, מונה 38 ספורטאים. ותיק הספורטאים הוא אלוף אירופה בג'ודו אריק זאבי, שזכה במדליית ארד באתונה בשנת 2004. זו תהיה האולימפיאדה הרביעית ברציפות בה זאבי ייקח חלק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת