נוסעת עיוורת טוענת שהושפלה על ידי נהג: "כלבך יטמא אותי"

נוסעים עיוורים בחברת האוטובוסים "נתיב אקספרס" מתלוננים על יחס משפיל מצד נהגי החברה כלפיהם. "הנהגים דורשים ממני להוכיח שוב ושוב שאני לא רואה", התלוננה אחת הנוסעות. החברה: "מדובר במקרים חמורים שיטופלו בהתאם"

"הכלב שלך יטמא אותי". אילוסטרציה (רויטרס)

יחס משפיל לעיוורים? חלק מכבדי הראייה שביקשו לנסוע באוטובוסים של חברת "נתיב אקספרס", לא הורשו לעשות כן, חלקם סולקו לאחורי האוטובוס - ואחרים הורדו בבושת פנים, כפי שנחשף הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

"אני נוסעת מגבעת-עדה לחדרה ונאלצת להתווכח עם נהגים - מול הנוסעים", סיפרה אגדה בן שמואל, עיוורת בת 59. "הנהגים דורשים ממני שוב ושוב להראות תעודת עיוור ולשלם תשלום נוסף עבור כלב הנחייה שלי. זוהי דרישה האסורה על פי חוק. במקרה אחר ביקש ממני נהג להוריד את הכלב, משום שלטענתו הוא עלול 'לטמא אותו'".

"הנהג שלח אותי לשבת בסוף האוטובוס"

אך בן שמואל היא לא היחידה. גם עמאר סבאג, עיוור המתגורר בפקיעין ומשתמש בקווי האוטובוסים של "נתיב אקספרס" כדי להגיע מכפרו לנהריה ובחזרה, מתלונן כי היחס כלפי אוכלוסיית כבדי הראייה מצד החברה "מבזה, משפיל ומנוגד לחוק". סבאג טוען כי באחד המקרים שלח אותו הנהג למושב הממוקם בסוף האוטובוס, ודרש שישים מחסום על פיו של כלב הנחייה.

"תפקחו את העיניים ואת הלב", קראה אגודת העיוורים הנעזרים בכלבי נחייה להנהלת חברת האוטובוסים. "לאנשים הללו אין פתרון חלופי. זוהי הדרך היחידה שלהם להתנייד ולהגיע ממקום למקום".

מחברת "נתיב אקספרס" נמסר בתגובה לטענות: "מדובר במקרים חמורים, שיטופלו בהתאם. נשוב ונרענן את הנהלים בקרב הנהגים. נהג שייתפס נוהג בניגוד לנהלים ולחוקים ייענש ולא מן הנמנע שיפוטר לאלתר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת