כותרות סופ"ש: צה"ל תקף בעזה בתגובה לנפילת הרקטה; קוריאה הצפונית מגיבה לפריצה לסוני

תקיפה ברצועה בעקבות נפילת הרקטה במועצת אשכול; דני דנקנר פונה לבית החולים לאחר שחש ברע; קוריאה הצפונית ממשיכה להכחיש את הפריצה למחשבי סוני ומציעה חקירה משותפת עם ארה"ב; האם ברצלונה בדרך לגירושים עם קטאר? ובמפלגת העבודה: שלי יחימוביץ' תקפה בחריפות את אביגדור ליברמן, עמיר פרץ ישוריין למקום ה-8 ברשימה

סיכום חדשות סוף השבוע: לראשונה מאז סיום מבצע "צוק איתן" צה"ל תקף ברצועה - מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (שבת) מפעל בטון באזור חאן יונס שלפי ישראל משמש את חמאס לשיקום המנהרות ההתקפיות. התקיפה הזו הגיעה בתגובה לירי הרקטה אתמול לעבר המועצה האזורית אשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצה"ל הוסיפו לאחר התקיפה כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה. גורמי רפואה ברצועת עזה דיווחו לסוכנות הידיעות רויטרס כי לא היו נפגעים בעקבות התגובה הישראלית על הירי אתמול. "צה"ל לא יאפשר כל ניסיון פגיעה בביטחון תושבי מדינת ישראל", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו מוטלת האחריות". 

שברי הרקטה שנפלה אתמול באשכול (מאיר בן הרוש, חדשות 2)

דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר שהורשע בשוחד, מרמה והפרת אמונים, פונה היום לטיפול בבית החולים זיו בצפת לאחר שחש ברע. מבית החולים נמסר כי דנקנר, המרצה שלוש שנות מאסר, פונה לבית החולים מכלא חרמון על ידי צוות מד"א והוא נמצא בהכרה. אחרי בדיקות ראשוניות שנערכו לו, הוחלט להשאירו לאשפוז בשלב זה. לא נמסרו פרטים אודות מצבו הרפואי.

בדיוק לפני שנה גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שנת מאסר בפועל על דנקנר, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בשורת עבירות ובהן מרמה והפרת אמונים. בנוסף, נגזרו על דנקנר שנת מאסר על תנאי ותשלום קנס בסך מיליון שקל.

דנקנר בבית המשפט, ארכיון (נעה חסלוביצר)

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה) תקפה היום בחריפות את שר החוץ ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ואמרה כי היא סולדת מהמחשבה לפיה יתמנה לתפקיד ראש הממשלה. "הרעיון הזה מעורר בי חלחלה", אמרה יחימוביץ' באירוע "שבתרבות" במועצה האזורית גלבוע.

"יש גבול לתעתוע ולמשחקי המילים והספינים של ליברמן", אמרה יחימוביץ' על מי שעשוי להפוך לשותף הקואליציוני של מפלגת העבודה לאחר הבחירות. "ממתי הוא נהיה שמאלן?", היא תהתה. "רק לפני מספר חודשים הוא קרא לא לקנות בחנויות של ערבים. האם יש קריאה יותר גזענית מזו?"

ועוד מהנעשה במפלגת העבודה: חבר הכנסת עמיר פרץ ישוריין במקום השמיני ברשימת העבודה לכנסת. בכך הופך פרץ למשוריין הראשון ממפלגתה של לבני לאחר האיחוד עם מפלגת העבודה. אנשי התנועה הביעו בימים האחרונים את הסתייגותם מההתנהלות של לבני, שהודיעה כי רק ביום שני הקרוב תמסור את הדירוג הסופי שלה לשיבוץ חברי המפלגה ברשימת העבודה.

צפון קוריאה מכחישה ההאשמות 

קוריאה הצפונית קראה בסוף השבוע לארצות הברית לפתוח בחקירה משותפת בעקבות מתקפת ההאקרים על חברת "סוני". בהודעה שפרסם דובר מטעם הממשל בפיונגיאנג נמסר כי האשמות ה-FBI לפיהן קוריאה הצפונית עומדת מאחורי המתקפה הן חסרות שחר. עוד הוסיף הדובר כי אם הממשל בוושינגטון יסרב להצעה לקיים חקירה משותפת - יהיו לכך "השלכות חמורות".

ה-FBI האמריקני הודיע אמש כי יש בידיו מספיק ראיות על מנת לקבוע שקוריאה הצפונית השתתפה בפריצה. "מניתוח טכני של תוכנת מחיקת המידע, נמצא קשר לתוכנות ריגול שגורמים בקוריאה הצפונית פיתחו בעבר", הדגישו החוקרים, שציינו כי יש דמיון רב בין פריצה זו לבין עבירות רשת אחרות של קוריאה הצפונית, כגון המתקפה על בנקים בדרום קוריאה ב-2013.

יחימוביץ' נגד ליברמן (AP, רויטרס)

"יש לי הרבה מה לומר"

יממה לאחר שמפקד חטיבת גבעתי, אל"מ עופר וינטר, נחקר באזהרה במצ"ח, במשפחתו טוענים כי התקשורת "עושה מזה סתם עניין גדול". אביו של וינטר, שנחשד כי ידע שחג'בי הטריד לכאורה חיילות, אמר אתמול (שישי) בפתח ביתו כי "יש לי הרבה מה לומר לעיתונאים, אבל אני שומר את זה בבטן".

"לא היה טיוח". וינטר (דו"צ)

וינטר נחקר באזהרה במשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) בחשד שידע על מעשיו לכאורה של חג'בי, מפקד גדוד "צבר" החשוד בהטרדות מיניות של חיילות. וינטר חשוד באי-קיום הוראות מחייבות ואי דיווח ידיעות לגורמים הרלוונטיים. הקצין הבכיר שיתף פעולה עם החוקרים וטרם נקבע המשך לחקירה.

ובגזרת הספורט: ראשי קבוצת הכדורגל הפופולרית בעולם, ברצלונה, החליטו להתרחק מנותנת החסות העיקרית שלה, קטאר, באופן הדרגתי, ולא לחדש עמה את החוזה, כשיפוג עוד קצת יותר משנה. החלטה זו תעלה להם מאות מיליוני אירו.