איציק שמולי בהפגנת המילואימניקים: "מר נתניהו, האם אתה פוליטיקאי, או מנהיג? קבל החלטות נכונות - עכשיו"

יו"ר התאחדות הסטודנטים שהצטרף, למאבק למען שוויון בנטל נאם הערב בעצרת בת"א ופנה לרה"מ נתניהו: "הישראלים שהגיעו לכאן אינם עומדים למכירה", אמר שמולי. "אנחנו תורמים – ורומסים אותנו. אנחנו משרתים – ומפלים אותנו. אנחנו מסורים – ומזניחים אותנו...מצא את האומץ לקבל החלטות נכונות עכשיו". הנאום המלא

שמולי בהפגנת הפראיירים, הערב (חדשות 2)

"הערב הגיעה שעת ההכרעה האישית שלך. כל עם ישראל מצפה שאתה, ראש ממשלת ישראל, תקבל את ההכרעה החשובה ביותר בחיים הציבוריים שלך. זוהי הזדמנות נדירה שלא ניתנת לכל אישיות ציבורית. אבל אתה, אדוני ראש הממשלה, קיבלת אותה - ואני שואל אותך מכאן: האם תיזכר בספרי ההיסטוריה של מדינת ישראל כעוד אחד מיני פוליטיקאים רבים, או שתיזכר כמנהיג?"- כך פתח הערב את נאומו בהפגנת המילואימניקים איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים שהתגייס למאבק בשוויון בנטל.

"מר נתניהו, תענה לעם בקול רם וברור: האם אתה פוליטיקאי, או מנהיג? אם אתה פוליטיקאי - תקים עוד צוותים וועדות. אם אתה מנהיג - קבל אתה הכרעות ברורות! אם אתה פוליטיקאי - המשך לעשות דילים ולמרוח זמן. אם אתה מנהיג - מצא את האומץ לקבל החלטות נכונות עכשיו. אם אתה פוליטיקאי תמשיך לספסר במחויבות שלנו להגן תמיד על המדינה, ואם אתה מנהיג קיים את המחויבות שלך להקים כאן חברה שוויונית. מחר".

שמולי הוסיף: "אדוני ראש הממשלה: הסתכל היטב - הרוב הדומם כבר לא שותק והגיע לכאן הערב כדי לומר לך דבר אחד בקול רם וברור: "לא ניתן עוד לפגוע במשרתים! הפעם הזו אנחנו לא מוותרים!". אדוני ראש הממשלה: הישראלים שהגיעו לכאן הערב אינם עומדים למכירה. אנחנו תורמים - ורומסים אותנו. אנחנו משרתים - ומפלים אותנו. אנחנו מסורים - ומזניחים אותנו".

לא יהיה צדק חברתי ללא שוויון בנטל

בהמשך נאומו איזכר שמולי את המחאה החברתית שהיה ממוביליה. "בדיוק לפני שנה האזרחים יצאו אל הרחובות, וטענתם שלא מספיק ברור מה אנחנו רוצים. אז מעכשיו, אדוני ראש הממשלה, לא נשאיר שום מקום לספק: כולם משרתים! שירות צבאי או אזרחי - כולם משרתים! לא יהיה צדק חברתי ללא שוויון בנטל הצבאי והכלכלי", הדגיש.

"רבים מהחרדים רוצים לשרת, רבים מהחרדים רוצים אחר-כך לעבוד. רבים מהחרדים יודעים שמה שהיה עד הערב - לא יהיה יותר. הם חייבים להיות חלק מהחברה הישראלית לא רק בזכויות, אלא גם בחובות", אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים.

"כמו בקיץ שעבר, גם את המאבק הזה יובילו הסטודנטים בחולצות כחול-לבן. אלפי הסטודנטים כבר מוכנים להובלת המאבקים החברתיים הבאים. בוגרי קיץ 2011 הם נחושים יותר ומפוכחים יותר ובמאבק החברתי הבא לא יסתפקו עוד בהבטחות וועדות.

"אני מאמין שננצח"

שותפים יקרים, הערב הזה ישראל שלנו מנערת מחדש את האדישות ודורשת שינוי. הערב הזה בחרנו מחדש בתקווה ולא בפחד. בחזון בלתי מתפשר במקום לחשב את הסיכויים להשיג אותו. ישראל שלנו היא בעצם אנחנו, הישראלים, ועתיד טוב יותר אפשרי אם יהיו מספיק מאיתנו שמוכנים להאמין בו. ולפעול למענו. ולהיאבק עבורו. זה מה שראיתי במחאה. זה מה שאני רואה בלוד. זה מה שנדרש גם עתה.

ישראל שלנו מעולם לא הייתה סיפור על דברים שבאים בקלות, אלא סיפור של התעלות ונחישות. סיפור של אמונה במה שהמדינה הזו יכולה להיות ואת האמונה הזו אף פוליטיקאי לא יוכל לקחת. אני מאמין במדינה הזו. אני מאמין בנו הישראלים. אני מאמין שננצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת