מאות שוטרים יאבטחו את "עצרת הפראיירים"

בתל אביב תתקיים הערב "עצרת הפראיירים" תחת אבטחה משטרתית רחבה. המפגינים צפויים לצעוד ממאהל המחאה עד למוזיאון תל-אביב, והכבישים באזור ייחסמו. מארגני המחאה מבהירים היום כי למרות בקשות רבות - פוליטיקאים לא יורשו לנאום בעצרת

מאות שוטרים יאבטחו את העצרת. ארכיון (חדשות 2)

מאות שוטרים יאבטחו הערב את הצעדה והעצרת שתתקיים בתל אביב בקריאה לשוויון בנטל הגיוס. לאחר שיו"ר קדימה שאול מופז הודיע שייקח חלק באירוע המחאה, מבהירים היום המארגנים - לא ניתן לפוליטיקאים לנאום.

צעדת המחאה תצא מ"מאהל הפראיירים" שבפינת הרחובות ארלוזרוב ונמיר בשעה 20:30. בתיאום עם המשטרה, יעשו המפגינים את דרכם לכיוון רחבת מוזיאון ת"א ברחוב שאול המלך - שם תיערך העצרת בסביבות השעה 20:45. הרחובות בהם תעבור הצעדה צפויים להיחסם.

תנועת המחנה המשותף יחד עם הפורום לשוויון בנטל, התאחדות הסטודנטים, אגודות הסטודנטים מרחבי הארץ, מועצת התלמידים הארצית, חידו"ש וישראל חופשית הם רק מהארגונים שיגיעו להפגנה בקריאה לחוקק חוק שיביא לשוויון בנטל.

בעצרת צפויים לנאום יו"ר תנועת המחנה המשותף עידן מילר, אחד מראשי המחאה בועז נול, יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי ויואב קיש חבר ועדת פלסנר. בנוסף, יופיעו מספר אמנים בהם רמי קלינשטיין, דויד ברוזה ודנה ברגר.

מופז קרא לתומכיו להגיע להפגנה

אמש הודיע יושב-ראש קדימה שאול מופז, על כוונתו להשתתף באירוע המחאה, וקרא לתומכיו לנהוג כמוהו ולהגיע להפגנה. "התמיכה שלכם חיונית כדי לתת לי את הכוח להוביל הסכם היסטורי", מסר מופז בהודעה והוסיף: "זהו מאבק משותף על עתידה ועל צביונה של ישראל. אני קורא לכל אזרחי במדינה להגיע - יחד נוביל את השינוי".

במטה "מחאת הפראיירים" בירכו את מופז על החלטתו להשתתף באירוע ואמרו כי הוא "וכל פוליטיקאי ישראלי באשר הוא מוזמן להיות חלק מהקהל בעצרת. כך נזכיר לכולם  שאנחנו לא פרייארים ולא יקנו אותנו בהצהרות - אלא רק במעשים".

מופז התייחס גם להודעת נתניהו על הקמת ועדה נוספת והדגיש: "לא יהיו ועדות נוספות". בהודעה מטעם מפלגתו שהתייחסה לנושא - הדגיש מופז כי "עקרונות ועדת פלסנר הן המסקנות היחידות ורק על בסיסן ניתן להתקדם. לאחר יממה של משא ומתן התברר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מוכן לאמץ באופן פומבי את המלצות ועדת פלסנר אלא מתכוון להקים עוד ועדה. הגיע הזמן לחקיקת חוק אמיתי לשוויון בנטל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת