ים של דמעות: נחיל מדוזות הגיע לחופים

מזג האוויר החם אולי מפתה, אבל בסוף השבוע הקרוב כדאי לוותר על טבילה בים. היצורים הימיים בעלי הארס הצליחו להתקרב ליבשה ועלולים לגרום תחושת צריבה עזה בעורם של הרוחצים - מנהריה שבצפון ועד אשקלון שבדרום

השתלטו על הים. (חדשות 2)

נחילי מדוזות ממין "חוטית נודדת" ישטפו בימי סוף השבוע את קו החוף הישראלי כמעט לכל אורכו - מנהריה שבצפון ועד אשקלון שבדרום. רוב המדוזות נמצאות במרחק מאות מטרים מהחוף, אך יחידות מהן הצליחו להיפלט ליבשה. בהתאם לכך, דיווחו רוחצים על תחושת צריבה עזה אחרי הרחצה.

בסוף השבוע שעבר נצפו נחילים במרחק 400 מטרים מחופי אשקלון ואשדוד, ובימים שמאז הספיקו להתפשט ולהתקרב לקו החוף. מתצפיות עלה כי ממדיה של כל מדוזה מוערכים בין 20-60 ס"מ.

עבור מי שבכל זאת יתעלם מהאזהרות וייכנס לים כדאי לדעת כי במקרה של תחושת צריבה, כל שיהיה עליו לעשות יהיה לצאת מהמים ולשטוף במים מלוחים את האזור שנפגע. מי שיביא עמו לחוף חומץ יוכל להקל על הכאב כשימרח אותו על גופו. במקרים חמורים יותר שבהם מופיעים תסמינים של קשיי נשימה או פגיעה בעיניים, יש להזעיק באופן מיידי צוות של מד"א.

בכל מקרה, אין לשטוף את אזור הצריבה במים מתוקים או לשפשף את העור בחול. נוסף על כך, יש להימנע ממגע גם עם פגרי מדוזות שנסחפו לחוף - שכן אלו עלולים גם כן לגרום לצריבה.
ביום שישי צפוייה עלייה קלה בטמפרטורת והכבדה בעומס החום. אותם תנאי מזג אוויר צפויים להימשך גם בשבת, בטמפרטורות רגילות לעונה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת