שב"ס אישר: יגאל עמיר ייצא מבידוד בכלא

שירות בתי הסוהר החליט להקל את תנאי מאסרו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה רבין. עמיר, השוהה מזה 17 שנה בבידוד יוכל בקרוב להיפגש עם אסירים נוספים, לשוחח בטלפון בתדירות גבוהה יותר וליהנות מטיולים בחצר הכלא. גורמים בשב"ס מדגישים: "האסירים איתם ייפגש עמיר ייבחרו בפינצטה"

הקלה בתנאי המאסר: שירות בתי הסוהר החליט לאפשר ליגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, לשהות לראשונה עם אסירים אחרים בבית הכלא לראשונה מאז החלט לרצות את עונשו לפני 17 שנה - כך מפרסם הבוקר עיתון "הארץ".

מאז החל לרצות את עונשו שוהה עמיר באגף הבידוד בבית הסוהר. מדי חצי שנה נבדקת הזכאות של הרוצח להיפגש עם אסירים אחרים. עד כה הוחלט שוב ושוב לדחות את בקשותיו של עמיר על פי חוות דעת של השב"כ שדרש את המשך בידודו.

לפני מספר ימים נערכה ועדה נוספת שלא מצאה פגם בהקלת תנאי המאסר של עמיר. במקביל, לא התקבלה הפעם דרישה מגורמי הביטחון להמשיך בבידוד האסיר המפורסם ביותר במדינה. גורמים בשירות בתי הסוהר מדגישים כי האסירים איתם יוכל עמיר להיפגש "ייבחרו בפינצטה". כחלק מתנאיו החדשים יזכה עמיר לצפות בטלוויזיה, לדבר בטלפון בתדירות גבוהה יותר ואף לצאת לטיולים בחצר בית הסוהר.

משירות בתי הסוהר נמסר ל"הארץ" כי האפשרות לשילובו של יגאל עמיר עם אסירים נוספים נבחנת בימים אלו. "אופן יישום ההחלטה נבחן בשב"ס", הדגישו בהודעתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת