מדד מצגר: "כוכבי כשרות" לבתי המלון בישראל

ועדת רבנים מיוחדת בראשות הרב הראשי לישראל יונה מצגר מגבשת קריטריונים חדשים ומעוררי מחלוקת להענקת "כוכבי כשרות" לבתי מלון בישראל על פי מידת כשרותם. על מנת "להרוויח" חמישה כוכבי כשרות ייאלצו המלונות להיפרד מעובדי המטבח שאינם יהודים, לדאוג להפרדה בבריכת השחייה ולהימנע מהשמעת מוזיקה בלובי

האיש מאחרי הוועדה, הרב מצגר (רויטרס)

כפייה דתית או שירות לגיטימי לשומרי המצוות? הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, בשיתוף עם ועדת רבנים מיוחדת, מגבש בימים אלו קריטריונים חדשים ומעוררי מחלוקת לדירוג כשרותם של בתי עסק בענף התיירות בישראל. הדירוג אמור להתבצע על פי שיטת הכוכבים המוכרת מענף המלונאות, כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

על פי היוזמה החדשה, מלון בעל תעודת כשרות סטנדרטית יקבל שני כוכבי כשרות. שלושה כוכבים יקבל מלון שלא יעסיק עובדים שאינם יהודים בשטח המטבח. על מנת לקבל ארבעה כוכבים ייאלץ בית המלון להזמין בשר מאיטליז בעל תעודת כשרות מחמירה.

איסור השמעת מוזיקה בלובי ושעות שחייה נפרדות עבור הכוכב החמישי

על מנת להפוך למלון "יהודי" לחלוטין ולזכות ביוקרה המושלמת ובכוכב החמישי, ייאלץ בית המלון להיפרד מהמשמעת מוזיקה ברחבי הלובי, לדאוג ללבוש הולם וצנוע של עובדיו וליצור הפרדה בשעות השימוש של גברים ונשים בבריכת השחייה הציבורית.

גורמים ברבנות דוחים את הטענות שמדובר בדירוג שיגרום לכפייה דתית וטוענים כי מדבר בשירות לציבור שומר הכשרות. חבר הוועדה, הרב רפאל כהן, הביע תקווה כי שיטת הידרוג החדשה תצא אל הפועל בקרוב. "עד כה קיימנו כמה ישיבות והמלאכה נמצאת לקראת סיום", ציין הרב.

מלשכתו של הרב מצגר נמסר ל"מעריב" כי מדובר בנושא שנמצא בבדיקה ראשונית ולא ברור אם ייצא אל הפועל. "לא תהיה חובה לבתי המלון להשתתף בדירוג המדובר", מדגישים בקרבת הרב הראשי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת