פצועי הר הרצל קיבלו אותות ההצטיינות

שני חיילים שנפגעו במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל קיבלו את אות ההצטיינות מנשיא המדינה – באיחור של חודשיים. "תוך כדי החזרות התחילה רוח חזקה ועמודי התאורה התנדנדו מצד לצד, תוך כדי שנמלטנו העמודים התמוטטו", משחזר סמ"ר שי קריכלי, שנפצע בינוני ונמצא עדיין בשיקום

במשכן הנשיא בירושלים הוענקו הערב, באיחור של חודשיים וחצי, אותות הצטיינות לסמ"ר הגר זוהר ולסמ"ר שי קריכלי שנפצעו במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות בירושלים בערב יום העצמאות, באסון שהביא למותה של סג"מ הילה בצלאלי ז"ל.

שי עדיין מאושפז בבית החולים. "אחרי האירוע עצמו הוגדרתי כנפגע בינוני, נפגעתי בגב, התרסקו לי מספר חוליות, עברתי שני ניתוחים ועכשיו אני נמצא בשיקום", סיפר סמ"ר קריכלי בראיון לתכנית שש עם עודד בן עמי. "אני חוזר בראש כל יום לאירועים האלה על ההר".

"היינו בעיצומן של החזרות לטקס בערב יום העצמאות", משחזר סמ"ר קריכלי, "העמידו אותנו בצורת מנורה, אני זוכר שהייתה רוח מאוד חזקה ועמודי התאורה התנדנדו מצד לצד. התחלנו לרוץ ותוך כדי שנמלטנו העמודים התמוטטו. קרה לי נס, פשוט נס".

אות החייל המצטיין הוענק לו בעקבות שירותו במת"ק יריחו, במחלקת הקישור האזרחי. "הטיול אחרי השירות ייאלץ להמתין הרבה, כעת המטרה היא להשתקם כמה שיותר מהר. בזכות הצוות והמשפחה זה מתקדם יפה ואני מקווה כמה שיותר מהר לחזור לשגרה. גם הגר, החיילת השנייה, מתקדמת בשיקום יפה ויש לשנינו את המוטיבציה להמשיך הלאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת