זה סופי: גילה אדרעי הודחה מוועד הרכבת

ועדת המשמעת של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הדיחה באופן סופי את גילה אדעי מראשות ועד עובדי הרכבת. בנוסף, הוחלט להדיח 3 חברי ועד נוספים. בהחלטת הוועדה נכתב: "חברי הוועד גרמו נזק להסתדרות, אשר הצטיירה כפורעת חוק"

הודחה באופן סופי. אדרעי (חדשות 2)

עכשיו זה סופי: בתום שימוע שערכה ועדת המשמעת של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, הוחלט להדיח באופן סופי מתפקידם את יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי ושלושת חברי הועד, שהושעו בשבוע שעבר.

משמעות החלטת הוועדה היא שהארבעה לא יוכלו לכהן החל מהיום כחברי ועד. מההסתדרות נמסר כי חברי ההחלטה התקבלה לאחר שחברי הועד לא הכחישו כי נפגשו עם יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, וקראו תיגר על סמכותו כלפיהם.

בנוסף, הארבעה לא הכחישו את טענותיו של יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, בדבר "השביתות הפראיות", לטענתו, בהן נקטו ובזיון החלטות של בית הדין לעבודה. מהודעת ההסתדרות עולה כי הוועדה התרשמה שהפרות אלה ואחרות אינן מאפשרות כהונתם של גילה אדרעי ושלושת חברי הוועד הנוספים.

במקביל עתר היום ועד עובדי רכבת ישראללבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, בבקשה לבטל לאלתר את הדחתם של אדרעי ו-3 חברי הוועד הנוספים. בית הדין קבע דיון בעתירה ליום ג' בשעה 11:30.

"התנהלות שמסכנת את עובדי הרכבת"

"בהתנהגותם - השבתות פראיות ללא קבלת אישור של ההסתדרות, התנהגות שאינה הולמת בפני ערכאות שיפוטיות, התעלמות וביזוי החלטות של ביה"ד לעבודה, סירוב להופיע למו"מ מול המעסיק וכן התעלמות מהחלטות ההסתדרות, גרמו חברי הועד נזק להסתדרות, אשר הצטיירה כפורעת חוק", נכתב בהחלטת הוועדה.

עוד צוין: "התנהלות זו מסכנת באופן חמור את האינטרסים של ציבור עובדי הרכבת, בהיותה מסכלת משא ומתן ענייני מול המעסיק בכל הנוגע לשינויים מבניים ברכבת ושאר עניינים שיש להם השלכה על ענייני העובדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת