מפגיני המחאה חסמו צירים בת"א

שבוע לאחר העימות האלים שנרשם בין פעילי המחאה החברתית לבין המשטרה, במהלכו נופצו חלונות של מספר בנקים בתל אביב, התקיימה הערב עצרת מחאה מתוחה בעיר. חלק מהמפגינים חסמו צירים והבעירו פחי אשפה. מאות הפגינו גם בירושלים

שבוע לאחר העימות האלים שנרשם בין פעילי המחאה החברתית לבין המשטרה ושבעקבותיו חלה הסלמה במחאה עם ניפוץ החלונות של מספר בנקים בתל אביב, התקיימה הערב עצרת מחאה מתוחה במיוחד במוזיאון תל אביב. כשעה לאחר תחילת העצרת, חסמו חלק מהמפגינים את הרחובות אבן גבירול סמוך כיכר רבין ואת דרך נמיר וכן את ציר הרחובות בגין - שאול המלך, ובגין - קפלן. מלבד הצתה של מספר פחי אשפה, השקט נשמר.

כוחות משטרה גדולים מאבטחים את האירוע. המשתתפים בעצרת צעדו אליה מתיאטרון הבימה החל מהשעה 20:15. החל מהשעה 19:30 נחסמו רחובות מרכזיים בעיר לטובת ההפגנה. הצעדה הסתיימה במוזיאון תל אביב, שם החלה העצרת המרכזית בשעה 20:45.

במקביל התקיימה עצרת בירושלים, שם הפגינו כמה מאות בעד צדק חברתי. המפגינים יצאו מכיכר פריז בירושלים לכיוון גן הסוס ובהמשך שיבשו את תנועת הרכבת הקלה לאחר שעלו על הקרונות ומנעו את סגירת הדלתות. כוחות משטרה הגיעו למקום ופינו אותם כעבור זמן קצר.

מארגני האירוע מספרים על כעשרת אלפים משתתפים שהגיעו לקחת חלק בהפגנה. בפורום לצדק חברתי מדגישים שההפגנה הערב קיבלה את אישור המשטרה ונערכת בתיאום מלא עם כוחות הביטחון. החל מהשעה 19:00 נחסמו לתנועה הרחובות מרמורק, אבן גבירול עד מלכי ישראל ורחוב שאול המלך, ובמשטרה ממליצים לציבור שאינו משתתף באירוע להימנע מלהגיע לאזור עד השעה 23:30.

אבן חן: "גן ילדים שבראשו עומד ראש הממשלה"

בעצרת הערב נאם ניצב בדימוס זאב אבן-חן אשר איבד את בתו באסון הכרמל שהאשים את בעלי התפקידים באי לקיחת אחריות על מה שקורה במדינה. "כולם אומרים זה לא אני, ממש גן ילדים שבראשו עומד ראש הממשלה", אמר אבן חן וזכה למחיאות כפיים מהקהל. "מי שקורא לכם אנרכיסטים, הם בעצמם אנרכיסטים לא אנחנו. פרופ' טרכטנברג זה הקבלה למבקר המדינה. חיכיתים לתוצאות אבל הדוח הזה בדרך לקבורה סופית".

עוד משתתפים בעצרת איציק אמסלם, נציג תושבי שכונות בדרום תל אביב שידבר על הזנחה הפריפריה במשך שנים של ממשלות ישראל. גם פרופ' יוסי יונה, מראשי צוות המומחים המייעצים למחאה, נשא דברים יחד עם מספר דוברים מתנועות חברתיות שונות. בעצרת מופיעה גם הזמרת רונה קינן.

"כמעט שנה מאז שיצאנו לרחובות עם דרישות מאוד ברורות ממשלת ישראל. נסיונות הממשלה להגיד לא הבנו מראה על אטימות ועצימת עיניים", נכתב בהודעה שפרסם הפורום לצדק חברתי. "היום נאמר לממשלת ישראל 'פקחו את עינכם אנו דורשים להגדיל את ההשקעה בתושבים. אנו אלה שמחזיקים את מדינת ישראל על כתפינו. הכסף שתחלקו בתקציב הקרוב, הוא לא שלכם הוא של האזרחים אתם רק הופקדתם עם חלוקתו ההוגנת'".

עוד בנושא:

הכירו: פני המחאה החברתית 2012

חולדאי לראשי המחאה: תפגינו בי-ם

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת