"ניסיתי להצילו - אבל הים סחף"

במשטרה בודקים אם החייל והנערה שטבעו הלילה באשדוד היו שיכורים. עדי ראייה סיפרו על זרמים חזקים שסחפו את השניים, ומנעו מחברו של החייל למשות אותו מהמים: "אמרתי לו יאללה, יוצאים, אבל הוא נסחף חזרה לים"

המשטרה בודקת את החשד כי הנערים שטבעו הלילה בחוף "המצודה" באשדוד, היו שיכורים בעת שנכנסו למים. האירוע הקשה התרחש במהלך מסיבה שערכו הנערים בחוף לא מוכרז באשדוד, כאשר כמה מהם נכנסו אל המים ונסחפו בזרמי הים וקראו לעזרת חבריהם.

גופתה של לארה סטרובינסקי בת ה-16 אותרה לאחר שחלפו שעתיים משעת הדיווח על התקרית הלילה בחוף באשדוד. הבוקר נמצאה גם גופתו של יבגני בסקביץ, חייל בן 19. שני צעירים נוספים שנכחו במסיבה נפגעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "ברזילי" באשקלון.



"חגגתי את יום ההולדת שלי עם חברים בחוף מצדה באשדוד, ובשלב מסוים הגיעו אלינו קבוצה של צעירים ושאלו: 'מישהו יודע לשחות?' כששאלנו מה קרה אמרו לנו ששני אנשים נכנסו לים ולא מוצאים אותם", סיפר אחד הצעירים שניסה להציל את הטובעים לחדשות 2. "ראיתי ראש בתוך המים ופשוט קפצתי והתחלתי לשחות אליו. היו זרמים מאוד חזקים בים".

"נסחפתי לים ואחרי זה אני לא זוכר יותר כלום. ברגע שהייתי בפנים הבנתי שאני גם נסחף. אני לא זוכר הרבה אבל כשפינו אותי משם בא אלי משיהו ואמר לי תודה שעזרתי להציל את החבר שלו", המשיך הצעיר. "אני זוכר שקפצתי התחלה ואת נקודת המפנה בסוף".

חברו של החייל, שניסה אף הוא להוציא אותו מהמים, סיפר על הזרמים החזקים שמנעו ממנו למשות אותו החוצה. "תפסתי אותו וניסיתי למשוך אותו אל מחוץ למים, אמרתי לו בוא נצא, אנחנו עוד רגע בחוץ, אבל הים פשוט סחף אותו".

נקלעו לבור בעומק הים

תחילת האירוע אמש, כשחבורת צעירים הגיעה לבלות בחוף. ארבעה מביניהם החליטו להיכנס לשחייה לילית בים למרות החשכה, ובשלב מסוים החלו להיסחף. לפי ההערכה, נקלעו הצעירים לבור עמוק במים הרדודים שגרם להם להתחיל לטבוע.

דובר מד"א זכי הלר דיווח כי אחרי העברת גופת הצעיר אל החוף, קבעו פרמדיקים של הארגון את מותו במקום. במקביל, נמסר כי במשטרת אשדוד ממשיכים לבדוק את כל כיווני החקירה האפשריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת