אסון כפול באשדוד: חייל ונערה טבעו למוות בים

הרחצה הלילית הסתיימה בטרגדיה: שעות אחרי שגופת בת 16 נמשתה מהמים סמוך ל"חוף הקאנטרי", איתרו הבוקר כוחות שיטור ימי את חברהּ - בן 19 - בלא רוח חיים. חבריהם שהיו בחוף לא הצליחו למנוע את האסון: "צעקתי אליו בחזרה ונכנסתי בעצמי למים כדי להציל אותו - אבל הוא נעלם לי"

אחרי שעות ארוכות של חיפושים, איתרו הבוקר כוחות השיטור הימי את גופתו של חייל יבגני בסקביץ', חייל צה"ל בן 19 שנכנס הלילה לים הסוער בחוף "המצודה" שבאשדוד. בסקביץ' נכנס למים יחד עם חברתו בת ה-16 לארה סטרובינסקי, שגופתה נמצאה עוד קודם לכן אחרי שטבעה למוות.

דובר מד"א זכי הלר דיווח כי אחרי העברת גופת הצעיר אל החוף, קבעו פרמדיקים של הארגון את מותו של הצעיר במקום. במקביל, נמסר כי במשטרת אשדוד נפתחה חקירה לבירור נסיבות הטרגדיה.

תחילת האירוע אמש, כשחבורת צעירים הגיעה לבלות בחוף. ארבעה מביניהם החליטו להיכנס לשחייה לילית בים למרות החשכה, ובשלב מסוים החלו להיסחף. לפי ההערכה, נקלעו הצעירים לבור עמוק במים הרדודים שגרם להם להתחיל לטבוע.

שני חברים נפגעו קל

חבריהם שנותרו בחוף הבחינו בזעקותיהם, מיהרו לנסות ולסייע להם - ובמקביל הזעיקו למקום את המשטרה.

"ראיתי את אחד החברים שלי ממש קרוב לחוף", סיפר אחד הנערים לכתב "אשדוד נט", עופר אשטוקר. "צעקתי אליו בחזרה ונכנסתי בעצמי למים כדי להציל אותו - אבל הוא נעלם לי".

אל הזירה זרמו כוחות גדולים של משטרה ומד"א. שניים מבין הצעירים, בני 17 ו-21, חולצו בהצלחה ופונו לטיפול במצב קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת