מסתננים הפגינו מול שגרירות ארה"ב בת"א: "לחצו על ישראל להפסיק הגירוש"

מהגרים אפריקניים התקבצו הבוקר בטיילת ומחו על הכוונה להשיבם למולדותיהם. הם קראו בעברית לקהילה הבינלאומית להתערב בנעשה במחנות העינויים בסיני ולא הותירו את עוברי האורח אדישים. "הם מתמודדים עם מצוקה", סיפר תושב העיר. צפו בתיעוד מהאירוע

כ-2,000 מסתננים אפריקנים ופעילי ארגוני סיוע ערכו הבוקר הפגנה מול שגרירות ארצות הברית בתל אביב, שבה קראו לוושינגטון להפעיל לחץ על ישראל כדי שזו תשנה את מדיניותיה כלפיהם ותחזור בה מהכוונה להשיבם למולדותיהם. בין היתר הם קראו שם: "אנחנו לא סרטן - איפה העולם?" ו"אנו זקוקים להגנה".

אליזבת צורקוב, פעילה באחת העמותות התומכות במהגרים, סיפרה כי המפגינים קראו לקהילה הבינלאומית להתערב בנעשה במחנות העינויים בסיני, שבהם כולאים בדואים את הפליטים שעשו דרכם לעבר הגבול הישראלי.

יוני דה-בוטון, תושב תל אביב, היה עד למחאה ותיעד אותה במצלמתו. "הייתי בטיילת וראיתי הרבה אפריקנים מתחילים להתקבץ מול השגרירות האמריקנית. הם עמדו מול הבניין עם מגהפונים וצעקו את הסיסמאות שלהם בעברית. אני ועוברי אורח אחרים שהיו באזור עצרנו והסתכלנו על מה שקרה שם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט.

הוא אמר כי הזעקה שהשמיעו לא הותירה אותו אדיש: "אני מבין את הבעיה שלהם ויודע שהם מתמודדים עם מצוקה, אבל יחד עם זאת - הפתרון למצב הזה לא נמצא בידיים של האזרחים אלא של המדינה שלנו. בהנהגה לא עושים שום דבר יעיל בנושא".

"חוזרים הביתה": המסתננים מוטסים, אחרים ממשיכים להגיע

בתחילת החודש החל מבצע גירוש המסתננים שזכה במשרד הפנים לשם "חוזרים הביתה". פרט למעצרים, נכנסו לתמונה גם הרשויות המקומיות - שעליהן הוטל להערים קשיים על מסתננים שמפעילים עסקים ללא רישיונות מתאימים ובלב שכונות מגורים.

בהתאם לכך, פשטו על אותם בתי עסק עשרות שוטרים ופקחי עירייה - אך בקרב המסתננים לא נרשמה התרגשות רבה מכך.

במקביל, נמשכת ה"דלת המסתובבת" של המסתננים: בעוד כ-250 אזרחי דרום סודן הושבו למדינתם בשבוע האחרון, חדרו לתחומי ישראל כ-800 אחרים רק מתחילת חודש יוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת