נחילי מדוזות הגיעו לחופי ישראל

מתכננים להגיע לים בסוף השבוע הקרוב? הכינו את עצמכם לצריבת המדוזות. נחילי ענק נצפו אתמול מול חופיה הדרומיים של ישרל ובימים הקרובים הם יגיעו גם לשאר החופים. אך אל דאגה, מספר פעולות פשוטות יכולות להקל על כאב הצריבה

פלישת המדוזות. ארכיון (חדשות 2)

הקיץ הגיע ואיתו גם המדוזות: אם אתם מתכננים ללכת בסוף השבוע כדאי שתתכוננו - נחיל מדוזות יגיע במהלך סוף השבוע לחופי ישראל.

אתמול נצפו נחילי מדוזות מזן "החוטית הנודדת" במרחק של כ-400 מטרים מול חופי אשקלון ואשדוד והם צפויים להגיע בקרוב גם לשאר החופים בישראל. לפי התצפיות גודל המדוזות שיגיעו לחופים נמדד בכ-20-60 ס"מ. עד סוף הקיץ, צפויות המדוזות לבקר בכל אגן הים התיכון המזרחי ולהגיע גם לחופי טורקיה ויוון.

איך ניתן להקל על הצריבה?

אם בכל זאת החלטתם להיכנס למים הקרירים וספגתם צריבה, כל שעליכם לעשות הוא לצאת מן המים ולשטוף את איזור הפגיעה במים מלוחים. על מנת להקל על הכאב, ניתן לקחת בתיק לחוף כמות קטנה של חומץ ולמרוח על אזור הצריבה. בנוסף, אם הצריבה מלוות בקשיי נשימה או פגיעה בעיניים יש להזעיק באופן מיידי את מד"א.

טעות נפוצה לטיפול בצריבות ממדוזות הוא שטיפת האזור במים מתוקים או שפשוף העור בחול. יש לנסות להימנע מפעולות אלה ואף להיזהר ממדוזות מתות שנסחפות לחוף, אשר עדיין עלולות לצרוב את המתרחצים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת