מאות מחו בת"א: "זהו לילה שחור, לא נשכח את האירועים האלימים"

האירועים האלימים שהתרחשו בליל שבת בתל אביב העיבו גם על אירוע ה"לילה לבן" שמארגנת העירייה. מאות פעילים לבושים בשחור התהלכו ברחובות העיר, תוך שהם מוחים כנגד העירייה והממשלה. במקביל, נפגשו מפקד מחוז ת"א ואחד ממארגני ההפגנה המתכוננת למוצ"ש במטרה להרגיע את הרוחות

כמה מאות פעילים חברתיים הביעו אמש בת"א את מחאתם בנוגע להתנהלות המשטרה ועיריית ת"א במהלך הפגנת המחאה בשבת האחרונה. את ההפגנה הזו הם כינו "הלילה השחור", זאת כנגד אירועי ה"לילה לבן" שמארגנת העירייה.

"אנחנו כאן למחות על פעולות אנשי עיריית ת"א בהוראה ישירה של צמרת העירייה", אמר ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ, "אני מברך על אירועי התרבות במסגרת ה"לילה לבן", אבל אין בכך כדי להשכיח מה שקרה כאן לפני מספר ימים".

גם סתיו שפיר הגיעה להפגנה, ויצאה נגד הטענות הגורסות שהמאבק החברתי הפך למאבק תל-אביבי. "נצא למאבק בכל מקום שלא יתאפשר לנו להביע מחאה. אנחנו נלחמים על צדק חברתי, חינוך ולמעשה על החיים שלנו. חולדאי הוא רק סמל שמפעיל פה את הכוח, אבל הממשלה החליטה שהמאבק הזה לא חוקי ונגד זה נמשיך ונמחה.

במקביל, התקיימה אמש פגישה בין מפקד מחוז ת"א ניצב אהרון אקסול לבין פרופ' יוסי יונה, ממארגני ההפגנה המתוכננת למוצאי שבת. במשטרה אמרו כי התרשמו מן המנהיגות שגילה פרופ' יונה, וקראו לכל ראשי המחאה לגלות איפוק על מנת להבטיח כי כלל ביטויי המחאה ייעשו במסגרת החוק. "משטרת המחוז תסייע בשמירה על ביטחון המפגינים ובהבטחת זכותם להביע את מחאתם תוך שמירת שלום הציבור", הוסיפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת