זאב אבן חן: "אתם דוגמה לחיפוי על מפקדים כושלים"

ניצב בדימוס זאב אבן חן, ששכל את בתו טופז באסון הכרמל, נועד היום עם השר לביטחון פנים, המפכ"ל ונציב השב"ס. אבן חן הטיח בשלושה האשמות קשות, בשל קידום גורמים שהיו מעורבים באסון וקבל על אי התייחסותם למסקנות דוח המבקר. אבן חן דורש להדיח 6 שוטרים ובכוונתו לפנות לבג"ץ בדרישה לפטר את השרים ישי ושטייניץ

פגישה טעונה ומתוחה התקיימה היום בין האב השכול ניצב בדימוס זאב אבן חן לבין השר לביטחון פנים, המפכ"ל ונציב השב"ס. בפגישה השתתפו גם חתנו של אבן חן, ניצב בדימוס חיים קליין וחותנו עמית קליין - ששכלו את טופז אבן חן-קליין ז"ל באסון הכרמל. בפגישה הטיחו הניצבים בדימוס דברים קשים בבכירי המשטרה והשב"ס.

"איזו אטימות חושים גיליתם כשקידמתם את ניצב רוני עטייה (מפקד המחוז הצפוני) ואת גונדר מיקי חלפון (סגן נציב שב"ס), שהיו מעורבים באסון הכרמל. אתם מקדמים את הקצינים הבינוניים", הטיח אבן חן במפכ"ל דנינו ובשר אהרונוביץ'. "אתם נותנים דוגמה לאיך מחפים על מפקדים כושלים. אתם גורמים לזה שלמילה 'אחריות' אין שום משמעות".

"למה הציבור לא שמע אתכם מאז שפורסם דוח המבקר?", שאל אבן חן. "השתיקה שלכם רועמת. מה יחשבו עליכם בארגונים שעליהם אתם מפקדים? אתם לא מודעים לדברים שאומרים עליכם שוטרים וסוהרים".

דורשים להדיח את השרים שטייניץ וישי

במהלך המפגש פרץ עימות מילולי אישי בין אבן חן לבין המפכ"ל דנינו. אבן חן הטיח במפכ"ל מילים קשות במיוחד, על אף שהשניים חברים ובעבר אבן חן אף פיקד על דנינו. רוב הזמן שתקו השר, המפכ"ל והנציב אהרון פרנקו. אבן חן הודיע שפרקליטו משה שחל שלח לאהרונוביץ' מכתב ובו דרישה להעביר מתפקידם 6 קצינים מהמשטרה, משב"ס וממערך הכבאות, שהיו מעורבים באסון הכרמל. בראשם ניצבים רוני עטייה וסגן נציב שב"ס מיקי חלפון. במכתבו לשר הודיע שחל כי בכוונתו לעתור לבג"ץ כבר בשבוע הבא, בדרישה לפטר את השרים ישי ושטייניץ.

במקביל פנה נציב בדימוס אליק רון ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה ודרש לדעת מי בודק את סוגיית מימון עורכי הדין ואנשי יחסי הציבור ששכרו השרים ישי ושטייניץ לצורך התמודדותם עם דוח המבקר. במוצ"ש צפוי אבן חן להשתתף בהפגנת המחאה החברתית בתל אביב ונמסר שיהיה מראשי הדוברים בעצרת שתתקיים בתום התהלוכה.

דובר השר לביטחון פנים ירון זמיר אמר הערב בתגובה: "יצחק אהרונוביץ' מעריך ומכבד את ניצב בדימוס זאב אבן חן, כמו גם את כל המשפחות השכולות ואין בכוונתו להתנצח עמם". מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר במפגש סגור שנקבע לבקשת משפחות אבן חן וקליין ומתוך הערכה רבה שהמפכ"ל רוכש לניצב בדימוס אבן חן, אין בכוונתו להתייחס לדברים שנאמרו במפגש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת