עופר עיני השעה את גילה אדרעי מוועד עובדי הרכבת

יו"ר ההסתדרות החליט להשעות את גילה אדרעי מתפקידה כיושבת ראש ועד עובדי הרכבת. בהסתדרות אומרים כי התנהלותה של אדרעי חצתה כל גבול, לאחר שלאחרונה סירבה להגיע לדיונים בבית הדין לעבודה ואף הטיחה בשופטת ביטויים גסים. היום מתברר כי אדרעי איימה לשבש את הרכבות בתגובה לבקשת ההנהלה להתקין ברכבה איתוראן

גילה אדרעי. הושעתה

ההסתדרות החליטה להשעות באופן מיידי את יו"ר הוועד הארצי של עובדי הרכבת, גילה אדרעי, יחד עם 3 חברי ועד נוספים, זאת על דעתו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני.

בהסתדרות מסבירים כי ההחלטה על ההשעיה התקבלה עקב התנהלותה של אדרעי, שסירבה לאחרונה להגיע לדיונים בעניין יחסי העבודה ברכבת בבית הדין לעבודה בת"א, זאת לאחר שהתעמתה ונקטה בביטויים "לא ראויים" כלפי נשיאת ביה"ד האזורי לעבודה בת"א, השופטת אפרת לקסר, שאף הרחיקה אותה מאחד הדיונים. בנוסף סירבה אדרעי להגיע למו"מ עם ההנהלה בנושא ההסכם הקיבוצי של העובדים, זאת למרות הנחיית בית הדין לנהל מו"מ אינטנסיבי בנושא.

"במהלך השנה האחרונה חצתה יו"ר הוועד כל גבול אפשרי המקובל ביחסי עבודה", אמר יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן. "למרות ההתנהלות הזאת, בעקבות המאבק שניהלה ההסתדרות יחד עם עובדי הרכבת נגד מיקור החוץ, נמנעה ההסתדרות מנקיטה בצעדים, על-מנת לא לפגוע במאבק".

ניסנקורן הוסיף כי "למרות התנהלותה הושג הסכם, אולם המשך ההתנהלות הבעייתית, הסירוב להופיע בדיונים בבית הדין, סירובה להופיע בישיבות המו"מ לגיבוש ההסכם הקיבוצי שהושגו והפרות נוספות, תוך הודעה כי לא תקבל עליה שום מרות של ההסתדרות, לא הותירה לי שום ברירה".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, הודיע הערב לאדרעי על ההחלטה להשעותה. ביום ראשון צפויה ועדת המשמעת של האגף לאיגוד מקצועי לזמן את אדרעי וחבריה לשימוע לפני הדחה מתפקידיהם בוועד העובדים.

מוועד העובדים נמסר בתגובה לידיעה: "חברי הוועד ויושבת הראש לא הופתעו מהדחתם על ידי ההסתדרות. מחר בבוקר תתכנס מועצת העובדים ותקבל החלטות בעניין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת