סרן עומרי וסגן רפי נהרגו בכביש: "קצינים מצטיינים וערכיים"

קציני צה"ל שנהרגו הלילה בתאונת הדרכים בכביש 4, סרן עומרי שחר וסגן רפאל בובליל, הובאו למנוחת עולמים. מפקד הבסיס שבו שירתו השניים ספד להם: "עומרי היה מצטיין רמטכ"ל ורפי קצין צעיר מצטיין וערכי". אמו של עומרי: "הנסיך שלי הלך"

הרוגי התאונה הקטלנית הלילה סמוך למחלף חולות, סרן עומרי שחר וסגן רפאל בובליל ז"ל, הובאו הערב למנוחת עולמים.

מאות בני אדם ליוו אחר הצהריים את סגן רפי בובליל ז"ל, בן 22 במותו מרמת גן, בדרכו האחרונה בבית העלמין הצבאי בקריית שאול. מאוחר יותר נטמן חברו סרן עומרי שחר, בן 25 במותו, בבית העלמין הצבאי בעירו כפר סבא. מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג, השתתף אף הוא בלוויה העצובה, במהלכה התמוטטה אמו של סרן שחר.

עומרי, מפקד סיירת דבורות בחיל הים ודור שלישי ללוחמי החיל, וחברו רפי, היו חיילים מצטיינים שהוערכו רבות על ידי חבריהם. שחר אף זכה ביום העצמאות האחרון בפרס מצטיין הרמטכ"ל.אירית שחר, אמו של עומרי, אמרה בבכי לחדשות 2 באינטרנט כי "הנסיך הבן האובד והגיבור שלי הלך. הבחור הבנוי לתלפיות הבכור שלי הלך. הוא היה ילד, אי אפשר להגיד עליו 'היה', אי אפשר. כל החיים הוא היה ילד טוב שלי. הוא כל הזמן היה מלטף, מנשק, היה אומר לי 'אמא יהיה בסדר'. כל הזמן אמרתי לו – 'תשמור על עצמך', והוא אמר לי – 'לי לא יקרה כלום, את סתם דואגת, את סתם נודניקית'".

"קיבלת הצטיינות - עכשיו הכל על הקיר, לא שווה כלום"

"הקדשת את החיים שלך לצבא, קיבלת הצטיינות", בכתה האם. "עכשיו הכל על הקיר, לא שווה כלום. הוא אהב הכל, מה שהוא נגע הוא אהב. היה ילד אוהב – אהב חיים, ריקודים, אהב שמחה, אהב את החברה שלו, את כולם. הוא היה ילד מלא אהבה. לא יכול להיות. אני עוד לא קולטת, לא מעכלת, זה לא אמיתי".

גם אביו של עומרי, אשר, שבור בעקבות הבשורה המרה. "זה פשוט אסון שלא ניתן לתאר. עומרי היה גאווה בכל מקום שהוא דרך בו", אמר האב לחדשות 2. "שוחחתי איתו לאחרונה אתמול ב-21:00 בערב, שאלתי לשלומו ואמרתי לי שהגיע לו דואר, הוא אמר לי 'אבא, הכל בסדר, אנחנו בארוחת ערב בת"א'". ב-7 בבוקר הגיע לפה קצין העיר, אדם לבוש במדי זית, לא הבנתי מה קורה - אנחנו הרי מחיל הים. ואז הוא אומר לי 'זה עומרי' ונוגע לי בכתף. הרגשתי כאילו שאבו לי את כל הדם מהגוף. זה הרגשה שלא ניתן לתאר, אני שבור לחתיכות. זה הרס אותי לגורמים".

רונית, קרובת משפחתו, הוסיפה כי "הוא היה ילד מדהים, קצין מצטיין בחיל הים, ההורים שלו הכירו בחיל הים וגם סבא שלו היה שם – ביום העצמאות האחרון הוא היה מצטין של מפקד חיל הים והרמטכ"ל". עומרי היה בן בכור לשתי אחיות צעירות ממנו, האחת סטודנטית והאחרת עולה לתיכון.

אתמול חגגו קציני חיל הים ערב יחידה בתל אביב ובדרך חזרה קרה האסון. מפקד בסיס אשדוד של חיל הים, אלוף-משנה דרור פרידמן, ספד להם. "אני רוצה למסור את תנחומיי למשפחות הנופלים, סרן עומרי וסגן רפי, ולאחל החלמה מהירה לפצועים שעדיין בבית חולים", לדבריו. נסיבות המקרה הטרגי עדיין נחקרות, גם על ידי המשטרה הצבאית וגם על ידי המשטרה האזרחית ואני בטוח שהם יספקו לנו תשובות מתאימות בקרוב".

"שני הקצינים היו קצינים מבטיחים בחיל הים", ספד מפקד הבסיס. "סרן עומרי היה מצטיין רמטכ"ל וסגן רפי היה קצין צעיר מבטיח וערכי ביחידת הלחימה. למרות אובדן כה קשה ביחידה כה קטנה - אני בטוח שנמשיך לעמוד במשימות הביטחון השוטף גם בהווה וגם בעתיד".

מפקדיהם של שני הקצינים ובכירים נוספים בצה"ל הגיעו במהלך היום לבתי משפחותיהם ומסרו להם את תנחומיהם.

הרכב התהפך - והשניים נהרגו 

שחר ובובליל שירתו בבסיס חיל הים באשדוד יחד עם שני חבריהם שישבו במושב האחורי ונפצעו קשה וקל. המשטרה הצבאית חוקרת את התאונה יחד עם משטרת ישראל. 

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי המכונית שבה נסעו ההרוגים יחד עם שניים מחבריהם התהפכה לאחר שהנהג איבד את השליטה על הרכב, התהפך ורק לאחר מכן פגע במשאית שנסעה לפניו באזור מחלף חולות לכיוון דרום, סמוך לראשון לציון. בעקבות ההתהפכות, פגע כלי הרכב בעוצמה בגדר שבצד הדרך. צוותי מגן דוד אדום שהוזעקו למקום קבעו את מותם של שני הקצינים. השניים הנוספים פונו לטיפול בבית החולים תל השומר. 

"אנחנו עדיין לא יודעים מה הסיבה שהובילה לנהג לאבד שליטה על הרכב", סיפר רב פקד יונתן יהודה, ראש לשכת התנועה במרחב השפלה. האירוע הקשה התרחש סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר, אז התקבל דיווח במוקד המשטרה על רכב שהתהפך סמוך למחלף חולות שבכביש מספר ארבע, ובו מספר צעירים שככל הנראה לכודים בתוכו. כוחות ההצלה שהגיעו למקום נאלצו לנסר את הרכב כדי לחלץ את אחד הפצועים.

"מדובר בזירה קשה מאוד", סיפר מפקד מחוז שפלה בזק"א מנדי חביב לחדשות 2 באינטרנט, והוסיף: "קיבלנו את ההודעה על התאונה סמוך לשעה שלוש לפנות בוקר, וכשהגענו למקום מצאנו את שני הצעירים כשהם לכודים ברכב וללא רוח חיים. פעלנו יחד עם כוחות הכיבוי כדי לנסר את הגדר שבה התנגש הרכב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת