מת הנער שהשתתף בתחרות שתייה

אחרי ששהה בתרדמת בבית החולים שערי צדק בירושלים, הידרדר מצבו של הנער בן ה-17 והלילה נקבע מותו. לפני כשבועיים הוא קיים תחרות שתייה עם חבריו, במהלכה שתה בקבוק וויסקי שלם בתוך דקות

סיפורו הטרגי של ד' בן ה-17 מפנימיית חוות הנוער הציוני בירושלים שערך תחרות שתייה עם חבריו, הסתיים במוות: לפני כשבועיים הוא אושפז לאחר ששתה בקבוק וויסקי שלם בתוך כ-10 דקות במהלך משחק שתייה שערך עם חבריו. כמות האלכוהול הגבוהה הביאה לקריסת גופו של הנער, והוא אושפז במצב של תרדמת בבית החולים שערי צדק בירושלים - שם נקבע הלילה מותו.

מבית החולים נמסר כי במהלך השבועיים האחרונים לא חל שינוי במצבו הגופני, אולם במהלך הלילה חלה הידרדרות במצבו הרפואי, שבסופה נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. מדובר במקרה חריג של צריכת אלכוהול בכמות גבוהה בתוך דקות, שהייתה קטלנית עבור הנער. כתוצאה ממנה הוא איבד את הכרתו ושקע בתרדמת. החובש שטיפל בו באותו לילה הדגיש כי: "כבר הרבה זמן לא ראיתי מישהו במצב כל כך קשה בגלל אלכוהול".

האירוע התרחש בלילה שבין יום שלישי לרביעי לפני כשבועיים, במהלכו פצחו הנערים בתחרות השתייה ההרסנית. "הוא אמר לנו: 'תראו איך אני גומר את הבקבוק' והתחיל לשתות", סיפר אחד הנערים שהשתתף במשחק שהסתיים באסון. "מיד אחרי שהוא שתה הוא נפל ולא הגיב", סיפר חבר נוסף.

"עלייה ברמת השימוש של צעירים באלכוהול וחומרים מסוכנים"

הנערים המבוהלים הזעיקו מיד את כוחות מד"א שנכנסו לשטח הפנימייה והעניקו לתלמיד טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים "שערי צדק" בעיר במצב קשה מאוד. "לצערי בתקופה האחרונה אנו מגלים שאצל בני הנוער יש עלייה ברמת השתייה ושימוש בחומרים מסוכנים, אבל מזמן לא ראיתי שמישהו הגיע למצב כל כך קשה", הוסיף החובש.

תחנת מרחב מוריה במשטרת ירושלים פתחה בחקירת נסיבות האירוע, כשבין היתר נבדקת אפשרות לרשלנות מצד הצוות החינוכי בפנימייה שלא הצליח למנוע את התחרות. חוקרי נוער כבר הספיקו לבקר במקום ולתשאל חלק מהמעורבים בפרשה. במקביל עורכת הנהלת הפנימייה תחקיר פנימי בעקבות הפרשה על מנת למנוע מקרים נוספים בעתיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת