הכנסת דנה בחוק הכבאות החדש

דוח מבקר המדינה בנושא אסון הכרמל כבר הוגש, אך לא כל הלקחים הופקו. הבוקר התכנסה ועדת הפנים והגנת הסביבה כדי לדון בהצעת חוק הרשות הארצית לכבאות והצלה לקראת הגשתו לקריאה שנייה ושלישית. מטרתו המרכזית של החוק היא ליצור רשות כבאות פיקודית היררכית ארצית אחת

שבוע לאחר הגשת דו"ח מבקר המדינה על אסון הכרמל, דנה היום ועדת הפנים של הכנסת בהכנה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להקמת רשות ארצית לכבאות והצלה במשרד לביטחון הפנים. את הדיון העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בדיון השתתף גם השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ששיבח את עבודת הכבאים והמשטרה בשריפה אתמול בירושלים, והדגיש את חשיבות התפקוד של הכוחות בשטח. "גם השריפה בכרמל התחילה בקטן", אמר. מטרתו המרכזית של החוק היא לבטל את איגודי הערים לכבאות וליצור תחתיהם רשות כבאות פיקודית היררכית ארצית אחת, כדוגמת שירות בתי הסוהר והמשטרה.

"כ-400 מיליון שקלים כבר הושקעו במערך הכבאות, אבל הדרך עוד ארוכה", הוסיף השר אהרונוביץ'. "אנחנו נמצאים בתחילתה של הרפורמה וחייבים לעמוד ביעדים כדי לסגור את הפערים. אסור לנו אחרי דוח המבקר להגיע למצב שהיינו בו לפני השריפה בכרמל. בעיני הביטחון ולתת את השירות של הכבאות לציבור הוא בראש ובראשונה ולכן אני מצפה שהוועדה תאשר את החוק".

בנוסף, הצעת החוק תסדיר את כל הנושאים הקשורים לשירותי כבאות והצלה בישראל, כגון סמכויות הכבאים, הדרכה והכשרה, פריסה ארצית של תחנות הכיבוי ועוד. כמו כן, יש צורך בהסכמה על הסדרי שכר חדשים עם הכבאים שיועסקו ישירות על ידי הרשות הארצית לכבאות והצלה, במקום על ידי הרשויות המקומיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת