הכבאים השתלטו על שריפות הענק; כביש 1 נפתח

35 צוותי כיבוי ו-6 מטוסים פעלו בשעות האחרונות בהצלחה לכבות 2 שריפות ענק שפרצו בשני מוקדים באזור י-ם. כביש 1 נפתח בשעה זו בהדרגה לשני הכיוונים. המשטרה תחקור האם מדובר בהצתות מכוונות, הכיבוי נמשך

לאחר שעות של עבודה מאומצת, מדווחים הערב בשירותי הכיבוי על השתלטות כמעט מלאה על שתי שריפות הענק שפרצו בצהריים באזור ירושלים - מוצא עלית ומעלה החמישה.

שתי השריפות פרצו במקביל. שלושה בני אדם, נהגים בכביש 1, נפגעו קל משאיפת עשן. 35 צוותי כיבוי ושישה מטוסים פעלו במוקדי האש. כביש 1 נפתח כעת לתנועה בהדרגה.

הכבישים שנסגרו לתנועה ונפתחים בהדרגה:

  • מחלף הקסטל לכיוון הדסה נחסם לחלוטין.
  • המשטרה מפנה את התנועה במחלף בן שמן לכיוון כביש 443 , במחלף לטרון לכיוון כביש 3 ובמחלף שער הגיא לכביש 38.
  • צומת גינות סחרוב וכביש 9 במנהרת הארזים נחסמו.

מהמשטרה נמסר כי הכביש הסמוך לאש פונה מרכבים, וכי כלי הרכב שננטשו על ידי נהגים בצד הכביש נגררו על מנת לשמור ציר פתוח לכוחות החירום והצלה. בתום הערכת מצב שקיים מנכ"ל מד"א אלי בין, הוחלט להעלות את הכוננות במרחב ירושלים לרמת כוננות ג' - הרמה הגבוהה ביותר. למרות ההרגעה עם ההשתלטות על האש, ההערכה היא שפעולות הכיבוי יימשכו עוד שעות ארוכות.

האזור סובל לאחרונה מעשרות הצתות, וייתכן שמדובר בחלק מהגל הזה. "מדובר בשריפה גדולה מאוד, עם להבות בגובה של חמישה עד עשרה מטרים", אמר אסף אברס דובר כיבוי אש ירושלים לחדשות 2 באינטרנט. "מספר בתים פונו מטעמי ביטחון. הזנקנו גם את קורס מפקדי כבאות והצלה לסייע בכיבוי האש".

"מחכה עם זרקוני מים"

"שישה מטוסים פועלים באוויר, ארבעה מהם באזור מבשרת ושניים במעלה החמישה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יורם לוי, דובר כיבוי והצלה. "אנחנו קוראים לציבור להסתגר בבתים כדי לא להיחשף לעשן. אנחנו גם מבקשים לא להגיע למקום - יש עומסי תנועה כבדים באזור במיוחד בכביש 1, הציר חסום ואין סיבה להגיע לשם. אנחנו מקבלים מהאוויר תמונת מצב ואנחנו מתמקדים באזור מבשרת ומוצא".

איציק טל, תושב רמת מוצא סיפר לחדשות 2: "אני צופה על כל העמק, יש כבר שליטה על האש. באזור סיבוב מוצא האש היתה קרובה מאוד לבתים, אבל יש פה כבאיות. אני מכין בינתיים את זרנוקי המים בגינה ומחכה. מה שהציל אותנו זה כביש 1, האש הגיעה לכביש ולא הצליחה לעבור.

בהכנת הידיעה השתתפה לילך סונין

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת