חולדאי נכנע: יוקם מאהל מחאה בת"א

עיריית תל אביב הודיעה היום שתאפשר הקמת מאהל מחאה בקיץ - רק לא בשדרות רוטשילד, אלא בגן סמוך לתחנת רכבת מרכז. לפי ההודעה, העירייה באספקת מים ותגבור התאורה. תגובות מעורבות בקרב הפעילים

המחאה חוזרת לת"א (חדשות 2)

אחרי מאבק עיקש של פעילי המחאה החברתית לחדש את מאבקם שהגיע גם לפסים אלימים, הודיעה עיריית תל אביב כי היא מאשרת להקים מאהל מחאה בגן וולובלסקי הסמוך למתחם רכבת מרכז. בעירייה אף מבטיחים לסייע "בתגבור ניקיון, הצבת שירותים כימיים, אספקת מים ותגבור התאורה במקום".

היוזמה להקמת מאהל מחאה חדש הגיעה מצד אנשי המחאה החברתית שפנו לעירייה בימים האחרונים בבקשה להקים מאהל מחאה. בעירייה מסבירים שבעקבות הצעתו של ראש העירייה רון חולדאי להקים את המאהל במקום, פנו הפעילים החברתיים בבקשה לעשות כן והעירייה אישרה את הבקשה.

בעקבות אישור הבקשה על ידי העירייה, נשמעים קולות מעורבים בקרב פעילי המחאה. חלקם טוענים שמדובר בכניעה לעיריית תל אביב ושמאהל מחאה צריך לקום במיקום מרכזי יותר או בשדרות רוטשילד בעוד אחרים מאמצים את האישור שניתן כצעד ראשון לקראת התפשטות המחאה גם למקומות נוספים.

"מדובר במשלט ראשון בדרך לרוטשילד", אומר יו"ר תנועת המחנה המשותף עידן מילר שהיו בין המבקשים להקים את המאהל בגינת וולובסקי. "אנחנו נמצאים כעת בדיאלוג מול גורמי מחאה אחרים לבדוק מי רוצה לקחת חלק בהקמת המאהל. יש גם מתנגדים. אנחנו רואים במיקום הזה רק התחלה, מאחז ראשון. כבר היום או מחר נפעל להקמת עשרות אוהלים במקום ויצירת מעגלי שיח כמו שראינו במחאת הקיץ שעבר. במקביל מתוכננות עוד הפגנות. אנחנו נגיע גם למרחב הציבורי האמיתי של מרכז העיר".

עוד בנושא:

המפכ"ל על המפגינים: "האלימות לא מכבדת אותם"

צפו: דפני ליף נגררת למעצר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת