צפו: שחזור תאונת הדרכים של משפחת אטיאס

חוקרי משטרה וצוות של הטכניון מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ערכו הלילה שחזור תאונה המחרידה בכביש 77, במהלכה מצאו את מותם שמונה מבני משפחת אטיאס. גם היום עדיין לא ברור מה הוא הגורם לתאונה ומדוע האב לא הצליח לבלום את הרכב. כך זה נראה

חקירת התאונה המחרידה שבה נהרגו שמונת בני משפחת אטיאס נמשכת במשטרה בניסיון להבן מה גרם לתוצאה הקטלנית לפני כחמישה שבועות סמוך לטבריה. צוות של הטכניון מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים וחוקרי המשטרה קיימו אמש מספר נסיעות באותו מסלול בו נסע הרכב לפני התאונה, במטרה לגלות מה גרם לאסון.

גם היום עדיין לא ברור מה הוא הגורם לתאונה הקשה, וכן נבדק מדוע לא הצליח אב המשפחה שנהג ברכב לבלום אותו. תוצאות הבדיקות צפויות להתקבל בעוד מספר שבועות. חלק מכיווני החקירה שנבדקים במשטרה הם אפשרות שדוושת הגז נתקעה אחרי שנלחצה, וגרמה להתחממות הבלמים במהלך הניסיונות לבלום את הרכב המאיץ.

שרידי הרכב השרוף בטבריה, בחודש שעבר (חדשות 2)

השחזור התבצע עם רכב מדגם זהה לזה שבו נסעו בני המשפחה, שנשכר במיוחד לצורך התהליך. במכונית הותקנו מכשירי מדידה רבים, שתיעדו את הנסיעה. בסך הכל בוצעו כ-15 נסיעות מבחן בקטע הכביש שבין צומת גולני למקום התאונה בטבריה, במטרה לבחון את תגובותיו של הרכב לתנאים משתנים כמו משקל, מהירות ושימוש תכוף בבלמים.

מחקירת התאונה בכביש 77 עלה החשד לכשל בבלמים, זאת על פי שיחה של האב רפאל למוקד 100 של המשטרה. "איבדנו את הבלמים ברכב, הצילו אותנו", אמר אז לשוטרת.

בני משפחת אטיאס שמצאו את מותם בתאונה הם רפאל ורעייתו יהודית, ושישה מילדיהם, התאומים אלישיב ונריה בני 16, שירה בת 11, תאיר בת 8 ונועה בת 4. היחידה שניצלה בתאונה היא רחל אטיאס בת ה-7 שמתגוררת כעת בבית דודיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת