אנשי המחאה החברתית פוצצו את ישיבת המועצה בתל אביב

אחרי ההיתקלויות האלימות שלשום, שיבשו פעילים את דבריו של ראש העיר חולדאי וצעקו לעברו: "הון, שלטון, עולם תחתון". אחרי שלא אפשרו להמשיך ולקיים את הדיון כסדרו, הוכרז על נעילת הישיבה - עוד טרם נידונה הצעת אי האמון בחולדאי שהוגשה על רקע טענות מובילי המחאה

הסערה סביב ההתנגשויות האלימות בין פעילי המחאה החברתית לבין פקחי עיריית תל אביב ושוטרים הגיעה אל תוך ישיבת המועצה: כ-100 מתומכי המחאה ותומכי סיעת "עיר לכולנו" פוצצו אחר הצהריים דיון שנערך בעירייה, שבו אמורה הייתה לעלות לדיון הצעת אי-אמון בראש העיר, רון חולדאי.  כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את הדרמה בעיריית תל אביב.

המפגינים שיבשו את מהלך הדיון, התפרצו לדבריו של חולדאי ובין היתר צעקו: "הון, שלטון, עולם תחתון". בעקבות זאת, החליטה יו"ר המועצה יעל דיין לנעול את הישיבה. קריאות הביניים מהקהל החלו כבר עם תחילת הדיון, ומאבטחים התבקשו להוציא מהאולם מקצת מהפעילים. אחר כך, התפתחו חילופי דברים קשים בין אחד מחברי המועצה לבין חולדאי עצמו - אחרי שהטיח בו: "על מי אתה עובד?".

בהמשך, אחרי קריאות חוזרות ונשנות של דיין לפעילים לאפשר את המהלך התקין של הדיון, הכריזה דיין על נעילתו והורתה לנתק את המיקרופונים עד שאחרון הפעילים החברתיים ששהו במקום יוצא מהאולם. "אני לא אתן להם לעשות מה שהם רוצים, כל מי שהוצא מהאולם יצא כי הגיע לו", הסבירה. בסופו של דבר, ננעלה הישיבה הסוערת מבלי שהצעת אי-האמון בחולדאי כלל עלתה לדיון.

בעיריית תל אביב מסרו הערב בתגובה על הדברים כי "העירייה מצרה על ההתפרעויות שהתקיימו בישיבת מועצת העיר. יש לציין כי על אף ההודעה המוקדמת של רבים מהמפגינים על בואם לישיבה, החליטה העירייה לאפשר כניסתם מתוך כוונה לכבד את עקרון השקיפות ופומביות הדיון. למרבה הצער ההתפרצויות, אילצו את העירייה לסגור את הישיבה. יש להבהיר כי פומביות הדיון מתקיימת בכל מקרה על פי דין, על ידי הקרנת ישיבות המועצה על מסך מחוץ לאולם המועצה".

חולדאי טרם הישיבה: "מה ביקשנו - שלא יהיו אוהלים ברוטשילד?"

זמן קצר טרם הישיבה הסוערת פרסם חולדאי ביוטיוב סרטון שבו התייחס לאירועי הימים האחרונים ולטענות הפעילים החברתיים נגדו. "העיר תל אביב בראשותי היא עיר המחאות והדמוקרטיה", הוא אמר בפתח דבריו. "זו העיר שבה התקיימה בשנה שעברה מחאת האוהלים, זו העיר שבה מתקיימות כל ההפגנות הגדולות - של ימין ושמאל כאחד. אך עם זאת, עליי להתחשב בגורמים נוספים".

חולדאי, כמו גורמי המשטרה השונים, התייחס לפרץ האלימות שלשום ואמר: "רק לאחרונה אישרנו הפגנות אחרי שפנו אלינו וקיבלו את כל האישורים. מה ביקשנו - שלא יהיו אוהלים ברוטשילד? הזמנו את נציגי המחאה לדבר איתנו וגם הצענו להם מקום חלופי, אולם לא זכינו לתשובה. מי שמדבר איתנו מקבל את האפשרות למחות".

ראש העירייה חתם את דבריו באומרו: "תל אביב תמשיך לתמוך בכל מחאה שתתקיים בהתאם לחוק, אבל אנו לא נסכים לוונדליזם ואלימות באשר הם: לא מצד שוטר כלפי מפגין כפות - ולא מצד מפגין ששובר חלון ראווה. זוהי אלימות בלתי מתקבלת על הדעת. עלינו לחזור לממדים שבהם ניתן לחיות יחדיו, ללא אלימות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת