צעירה ילדה בביתה וסירבה לקבל טיפול - בגלל תענית דיבור

אישה חרדית מי-ם ילדה בסופ"ש בביתה, אך כשבעלה ביקש לפנותה לביה"ח – סירבה. הסיבה: תענית דיבור שגזרה על עצמה. צוותי משטרה ומד"א שהוזעקו לדירה הצליחו לשכנעה רק אחרי שאחזו בזרועותיה ובדקו את התינוק בניגוד לרצונה. מצבו של הרך היילוד טוב. "20 שנה אני במד"א ומעולם לא נתקלתי בדבר כזה", סיפר הפרמדיק שטיפל בה

סוף טוב - הכל טוב. אילוסטרציה (חדשות 2)

לידה בשתיקה: כוחות הצלה שהוזעקו בסוף השבוע האחרון לדירה בירושלים, פגשו בצעירה שילדה שעות ספורות קודם לכן, אולם סירבה להתפנות לבית החולים - משום שהיא בעיצומה של "תענית דיבור".

האירוע התרחש במוצאי השבת האחרונה סמוך לשעה 19:00 בערב, אז הוזעק צוות מד"א לשכונה חרדית בבירה בעקבות דיווח שהתקבל מגבר, שטען כי אשתו, הנמצאת בתענית דיבור, ילדה בחדר השינה וכי הרך היילוד מונח על ברכיה כשחבל הטבור עדיין מחובר אליו.

הבעל טען כי שב מבית הכנסת בשעות הבוקר, הבין כי אשתו ילדה - אך זו לא תקשרה איתו ולא הסכימה לשתף פעולה, משום שהיא נמצאת בתענית דיבור ומסרבת להוציא הגה מפיה.

שוכנעה והפסיקה את תענית הדיבור

כוחות המשטרה והפרמדיקים שהוזעקו לדירה ניסו לשכנע את האם להתפנות לבית החולים יחד עם הוולד, אך היא סירבה בתוקף, וגם לא הסכימה לאפשר לצוות מד"א לבדוק את היילוד. בשלב מסוים, אחרי מסע שכנועים שנחל כישלון, אחזו שתי שוטרות ממשטרת ירושלים בידיה של האם, בעוד אנשי מד"א מבצעים בדיקה רפואית לתינוק.

רק לאחר מכן שוכנעה האישה לנסוע באמבולנס לבית החולים "שערי צדק" בעיר, ושם הפסיקה גם את תענית הדיבור. מבית החולים נמסר כי מצבם של האם ובנה טוב, והם ישוחררו בקרוב מבית החולים.

"נכנסתי לחדר, וראיתי את האישה יושבת בחדר מזוהם כשהיא מסתירה בשמלה שלה תינוק בן כמה שעות", סיפר היום לחדשות 2 באינטרנט יוני הכהן, פרמדיק מד"א שהגיע בסוף השבוע לדירה. "עליה הייתה השקית עם השליה של התינוק. ניסיתי לדבר עם האמא, אבל היא פשוט לא שיתפה פעולה".

"הבאנו שלושה רבנים, שהתירו לה לדבר ולנסוע באמבולנס לבית החולים. גם לאחר מכן היא לא הייתה מוכנה לדבר או להתפנות", הוסיף הכהן. "אחרי שעה לערך הבנו שאין דרך אחרת, היה צורך בשימוש בכוח. בעזרת השוטרות שהגיעו למקום וחתכנו את חבל הטבור. רק כאשר המשטרה הפעילה כוח, הם הכניסו אותה לניידת טיפול נמרץ של מד"א לשערי צדק. אחרי שיצאה שבת היא הודתה לשוטרות".

"20 שנה שאני עובד במד"א, ומעולם לא נתקלנו במקרה כזה", סיכם הכהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת