"ראיתי את אשתי נהרגת לי מול העיניים"

בעלה של אודליה והבה, שנהרגה אמש יחד עם העובר שברחמה בתאונה הקטלנית ליד מזכרת בתיה, משחזר הבוקר את רגעי האימה. "המשאית הגיחה פתאום ואשתי צעקה, ואז שמעתי בום", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ממיטתו בבית החולים קפלן. "אודליה הייתה גיבורה, למרות ההיריון היא עבדה עד הרגע האחרון"

ליאור והבה, שאיבד את רעייתו אודליה בת ה-34 ואת בנו שטרם נולד בתאונה הקטלנית ליד מזכרת בתיה, מתאושש הבוקר בבית החולים קפלן ברחובות שם אושפז. הבוקר, לאחר שחרורו מבית החולים, הוא ייחקר במשטרה בניסיון להבין יותר על נסיבות התאונה.

בריאיון ראשון הבוקר מבית החולים קפלן, סיפר הבעל על רגעי האימה ברכב המחוץ, בהם איבד את אשתו, בחודש השביעי להיריונה, יחד עם העובר. "ראיתי אותה נהרגת לי מול העיניים", אמר בכאב.

בני הזוג שעבדו יחד היו בדרך ללקוח במזכרת בתיה, כשלפתע האטה המשאית שנסעה מולם לקראת פנייה שמאלה. "המשאית הגיחה במפתיע, אשתי ראתה אותה וצעקה, ואז היה בום", העיד והבה. "ראיתי אותה נהרגת ממש לידי. הצלחתי לצאת מהרכב אחרי שקיבלתי מכה רצינית בראש ואיבדתי את ההכרה. התעוררתי מעורפל והיה לי קשה לנשום כל הדרך לבית החולים קפלן".

לצד ההתאוששות הפיזית, הוא מתקשה לעכל את הבשורה על אובדן אשתו והבן שלו חיכו זמן רב כל כך. "היא הייתה בטיפולים במשך שלוש-ארבע שנים, ואז בשלב מסוים היא הפסיקה אותם ונכנסה פתאום להיריון באופן טבעי", סיפר והבה ממיטתו בבית החולים. "היא הייתה גיבורה, למרות ההיריון היא עבדה עד הרגע האחרון והייתה בחורה לבבית ואהובה".

"מצבו הגופני קל, אך כמובן שמבחינה נפשית הפעלנו את המערך הסוציאלי כדי לסייע לו בסיטואציה כל כך קשה", הוסיף ד"ר יורם קליין, מנהל המחלקה לכירורגיה דחופה וטראומה בבית החולים קפלן, בריאיון לחדשות 2 באינטרנט.

החשד הראשוני: בני הזוג לא שמרו מרחק - ופגעו במשאית

חקירת המשטרה העלתה שהרכב שבו נהג והבה אמש סמוך לשעה 19:00, התנגש במשאית שעצרה כדי לפנות שמאלה בכביש דו סטרי. "הרכב שנסע אחרי המשאית ככל הנראה לא שמר מרחק ולא הבחין בעצירה לקראת פנייה שמאלה של המשאית, וכשניסה להימנע מפגיעה בה - החלק הקדמי שלו פגע באחורי המשאית", אמר הבוקר רב-פקד יונתן יהודה, ראש לשכת התנועה במרחב שפלה, בריאיון לחדשות 2. "רעיית הנהג נהרגה במקום והוא נפצע קל עד בינוני, לאחר שהם נמחצו לתוך המשאית".

לדברי רפ"ק יהודה, קטע הכביש שבו נסעו היה ישר והוא אינו יכול להצביע על כך שמדובר בכביש מסוכן. "הפנייה שמאלה נבחנת כעת ונמשיך את החקירה גם בהיבט ההנדסי", אמר, והוסיף כי הבעל נחקר באופן ראשוני ועם שחרורו ייחקר שוב כדי לנסות להבין מתי ואיך הבחין במשאית לפני שהתנגש בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת