משפחות נספי הכרמל יקימו מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה

לאחר פרסום דוח מבקר המדינה בעניין אסון הכרמל, החליטו מספר משפחות שכולות של נספי האסון להקים אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים במטרה להזיז מתפקידם את האחראים לאסון. למאבקם הם גייסו את ראש המטה להחזרת גלעד שליט לשעבר שמשון ליבמן. "אנו זקוקים לתמיכה ציבורית - לא נוותר"

המשפחות לא מוותרות: בעקבות הדוח החמור של מבקר המדינה בנוגע לכשלי אסון הכרמל, מתכוונות המשפחות השכולות להקים כבר בשבוע הבא מאהל מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים. מטרת המאהל: להפעיל לחץ על ראש הממשלה על מנת שידיח את האחראים על האסון מתפקידם.

מי שיצטרף למשפחות במאבקם הוא אדם המנוסה בהקמת מאהלי מחאה מסוג זה, שמשון ליבמן, שהיה אחד מראשי המאבק לשחרורו של גלעד שליט. "אנחנו זקוקים לתמיכה ציבורית ולא נזוז מהאוהל עד שהאשמים בדרכי הפיקוד השונים יזוזו מתפקידם", אמר ל"ידיעות אחרונות" דוד דיין, ששכל באסון את בנו יוחאי שמעון.

"לא יכול להיות שכולם ידעו שנשקפת לאוטובוס שסכנה מהאש, ומי שהיה צריך להעביר את ההוראה לא תפקד. אנחנו, ההורים השכולים, לא נוותר. רק בכוחות משותפים ועם לכידות מצד כולנו באוהל המחאה - נוכל לשנות את ההחלטות.

מכתב לראש הממשלה: פטר את שטייניץ וישי

שר המשפטים לשעבר משה שחל, המייצג את זאב אבן-חן, אביה של טופז ז"ל, ואת בעלה של טופז עמית, שלח בשמם מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה להעביר את השניים מתפקידם בשל הכשלים שהתגלו ועלו בדוח.

במכתב, הם דורשים מראש הממשלה להשיב לפנייתם עד סוף חודש יוני אחרת יעתרו לבג"ץ. "אבקשך להפעיל את סמכותך לפי חוק יסוד ולהעביר את השרים מתפקידם, זאת בשל האחריות המיוחדת שהטיל עליהם מבקר המדינה לאחר המחדלים החמורים שהובילו למותם של 44 בני אדם באסון הכרמל", כך פתח עו"ד שחל את מכתבו לראש הממשלה נתניהו. לאחר מכן נימק את בקשתו תוך שהוא מציין את סעיפי הדוח הקשורים לשטייניץ וישי.

"אין לי כל ספק", הוסיף שחל, "כי מינוי מבקר המדינה על ידך על מנת שייתן חוות דעת על אירועי השריפה בכרמל, תחת הקמת ועדת חקירה ממלכתית, נעשתה לא על מנת 'לטאטא את הדברים מתחת לשולחן', לא על מנת לטייח ולא על מנת לדחות זמן, אלא מתוך מטרה כי הגוף האמון על פי חוק על ביקורת המדינה יחקור את הנושא באופן שיאפשר לממשלה לפעול על פי ממצאיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת