האם נמצאה ספינת האצ"ל אלטלנה?

צוות החיפושים של ספינת האצ"ל האלטלנה מעריך כי מצא מספר קילומטרים מנמל יפו את שרידיה. הגילוי הגיע לאחר שנמצאה חתימת סונאר שלפי בדיקת המומחים תואמת את האלטלנה. בקרוב הכנסת צפויה לאשר תקציב לציוד מתקדם שיעזור לצלם את המיקום וינסה לאמת שמדובר אכן בספינה האובדת. סוף לתעלומה?

האם הספינה נמצאה? האלטלנה (לע"מ)

64 שנים אחרי שטבעה נראה כי עדיין יש תקווה: חברת החיפושים שמחפשת את ספינת האצ"ל אלטלנה דיווחה לאחרונה כי קיבלה אינדקציה ראשונית על מיקומה, כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

לאחר שהחברה ששכרו אנשי מרכז מורשת בגין, המנהלים את החיפושים, לא הגיעה לנקודת הציון כפי שנכתבה ביומנים המבצעיים של חיל הים, הוחלט להמשיך את החיפושים ברדיוס גדול יותר. לאחר זמן לא רב נמצאה חתימת סונאר שלפי בדיקת המומחים תואמת את האלטלנה. המומחים ציינו כי המיקום המשוער מרוחב מספר קילומטרים מנקודת הציון שהייתה ידועה בעבר, סמוך לנמל יפו.

"ההערכה הראשונית על פי הצללית שנראתה בסונאר היא כי אכן מדובר באלטלנה, אך יש צורך בציוד מתקדם יותר לשם קבלת אישור סופי", אמר מנכ"ל מרכז רבין הרצל מקוב. "מדובר במאמץ ראוי ליצור אנדרטה שתזכיר לנו את חשיבות המסר של בגין למנוע מלחמת אחים".

בקרוב צפוי להתקיים דיון של ועדת הכנסת זאת על מנת לאשר השכרת ציוד מתקדם בעלות 250 אלף שקל, כדי לצלם את המיקום ולוודא שאכן מדובר באלטלנה. לאחר מכן, ניתן יהיה למשות את חלקי הספינה מהקרקעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת