נחתם הסכם לבניית הרכבת הקלה בת"א

נציגי מנהל מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב ומשרדי האוצר והתחבורה חתמו על הסכם שיסדיר את המימון לחלק התת-קרקעי ברכבת הקלה בת"א. מנהל מקרקעי ישראל הוא הגוף שיממן את החפירות ועבודות הפיתוח בעלות של יותר מ-2 מיליארד שקלים. בתמורה, תקצה עיריית תל אביב כ-2,500 יחידות דיור חדשות ברחבי העיר

103 שנים לאחר הקמתה - פרויקט הרכבת הקלה בת"א יוצא לדרך: נציגים ממנהל מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב ומשרדי האוצר והתחבורה חתמו על הסכם שיסדיר את המימון לחלק התת-קרקעי ברכבת הקלה בתל אביב. הקטע בן יותר משני קילומטרים וחצי, יעבור ברחוב אבן גבירול, מרחוב קרליבך ועד שמעון התרסי.

ההסכם, שפורסם לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2, הוא פרי יוזמתו של שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס. במשך תקופה ארוכה הוא ניסה למצוא פיתרון יעיל לסוגיה הסבוכה של הקמת הרכבת הקלה בעיר.

לבסוף הוחלט כי מנהל מקרקעי ישראל הוא הגוף שיממן את החפירות ועבודות הפיתוח בעלות של יותר משני מיליארד שקלים. בתמורה, תקצה עיריית תל אביב כ-2,500 יחידות דיור חדשות ברחבי העיר שיהיו חלקן בבעלות העירייה וחלקן בבעלות המדינה.

בחודשים הקרובים יישבו כל הגופים הרלוונטיים כדי לעבור על הפרטים הטכניים של ההסכם. מסגרת הזמן לסיום כל עסקת החבילה היא בין שנתיים לארבע שנים, ואם זה יצליח גם מחפשי הדיור וגם מחפשי התחבורה הציבורית בתל אביב יוכלו ליהנות קצת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת