אלמנת הצוער על דוח המבקר: "הוא העדיף לטייח את הכל"

עינב ברמי, אלמנתו של מישר ירון ברמי ז"ל, שכלה את בעלה באסון הכרמל וציפתה להתנחם במסקנות, שיענו לה על חלק מן השאלות המרכזיות שהטרידו את מנוחתה בשנה האחרונה. עם זאת, עבורה דוח המבקר מאתמול הוא אכזבה, כזה שמפנה אצבע מאשימה כלפי הקודקודים, אבל לא בוחן את תפקודו של הש"ג. "המבקר מנסה להראות שהוא גדול"

למרות המסקנות הנוקבות שמופיעות בדוח המבקר על אסון הכרמל, ועוד צפויות להדהד זמן רב בתודעה הציבורית, נראה כי יש עדיין מי שלא מסתפקים בדברים האלה. חלק ממשפחות הנספים טוען בתוקף כי ההתמקדות של המבקר בשרי הממשלה היא "פופוליסטית", ומביע אכזבה מרה מכך שהדוח לא מתייחס באופן מעמיק לאסון האוטובוס שבו נספו יקיריהן.

אחת מהן היא עינב ברמי, אלמנתו של מישר ירון ברמי ז"ל, שנספה באסון הכרמל. בשיחה עם חדשות 2 היא מפנה אצבע מאשימה כלפי מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס ואומרת: "הוא חקר רק את השריפה בכרמל, אבל לא את האסון".

"אני מייצגת רק את עצמי, אבל יש הרבה משפחות שחושבות כמוני", מסבירה ברמי. "אין לי ספק שמדובר כאן ברשלנות של קצינים בשירות בתי הסוהר ובמשטרה והם עדיין ממשיכים לתפקיד כאילו הכל כרגיל".

"המבקר מנסה להאדיר את עצמו"

"המבקר הפנה את הדוח רק לפוליטיקאים", מאשימה ברמי, "מאחר שהוא מנסה להאדיר ולהעצים את עצמו ולהראות כמה הוא גדול. ברור לי שהוא לא יטיל את האחריות על הש"ג, מפקד מהמשטרה ומשירות בתי הסוהר שאף אחד לא מכיר".

"ברור לי שהמבקר לא התייחס לאסון האוטובוס. הוא לא חקר הרבה דברים ונשארו לי הרבה שאלות פתוחות", מוסיפה ברמי, ומציגה את השאלה המרכזית, לדבריה: "מי נתן לאוטובוס להיכנס בכביש בלתי עביר, כאילו שבעלי חסין מאש? אין לזה תשובה בדוח. הוא לא חקר את השעה של האסון. איפה הכבוד לבעלי וליתומים המסכנים שישאלו מה קרה לאבא שלהם? הוא העדיף לטייח הכל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת