נתב"ג הוחשך למשך 20 דקות

במשך למעלה מ-20 דקות הופסק זרם החשמל לשער הכניסה והיציאה המרכזי של ישראל: טרמינל 3 בנתב"ג. מסועי המזוודות נתקעו, לוח הטיסות הוחשך ובאולמות הנוסעים פעלה רק תאורת החירום. לא נרשמו שינויים בלוח הטיסות. מרשות שדות התעופה נמסר: "האירוע יתוחקר"

נתב"ג באפלה, אמש (המייל האדום)

מסופי נוסעים בנמלי התעופה ידועים בכך שהאור דולק בהם 24 שעות, גם בשעות הקטנות של הלילה. אבל אמש הפסקת חשמל שפקדה את נמל התעופה בן גוריון החשיכה את טרמינל שלוש, מסוף הנוסעים הבינלאומי ושער הכניסה והיציאה העיקרי למדינת ישראל למשך 20 דקות. פרט לתאורת החירום - דבר לא עבד.

"הגעתי לשדה וראיתי עלטה מוחלטת", מספר מאיר גבאי, נהג מונית שעבר בנמל התעופה. "המדרגות הנעות לא עבדו, לוח הטיסות היה מוחשך, החניונים היו ללא אור בכלל ובאולמות הנוסעים פעלה רק תאורת החירום. הנוסע שאספתי מספר כי מסועי המזוודות נתקעו בגלל שלא היה חשמל שיניע אותם. עם זאת, לא הבחנתי בפאניקה או בבלאגן, רק שהכל היה חשוך".

על פי לוח הטיסות המקוון של רשות שדות התעופה אין עיכובים מיוחדים בהמראות או בנחיתות. מהרשות נמסר כי "תקלת חשמל בטרמינל 3 הסתיימה, מנכ"ל הרשות יעקב גנות יבצע תחקיר ראשוני של האירוע בשעות הבוקר המוקדמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת