כלב, כריך,חבית וסולם - על אופנוע

שוטרי אגף התנועה שפתחו במבצע אכיפה הופתעו לגלות איזה שימושים מקוריים מצאו רוכבי קטנועים ואופנועים לכלי הרכב הדו-גלגלי שלהם. "התמונות הללו אולי נראות משעשעות, אך צריך לזכור שמדובר בסכנת חיים של ממש", אמר מפקד סיירת האופנועים המשטרתית

הנסיעה בכלי רכב דו-גלגלי דורשת ריכוז מירבי מצד הנהג, ומדי יום מעורבים רוכבי קטנועים ואופנועים בעשרות תאונות דרכים. באגף התנועה מנסים למנוע שימוש חריג ולא בטיחותי בכלי הרכב, אך לפעמים נתקלים השוטרים במקרים מוזרים במיוחד - שמצליחים להפתיע גם אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד של חלק מאותם מקרים ניתן לראות רוכב קטנוע שכלבו יושב בין רגליו במהלך הנסיעה, אחר שמרים את הקסדה מעל פיו ואוכל תוך כדי נסיעה, רוכב שהעמיס מאחור ערימה גדולה של ארגזים, נהג שרוכב ביד אחת ובשנייה אוחז כלי גידול לבישול ונהג שסולם גבוה ניצב בינו לבין כידון הקטנוע.

לרכוב ביד אחת (דוברות אגף התנועה)

"התמונות הללו אולי נראות משעשעות אך צריך לזכור שמדובר בסכנת חיים של ממש", אומר סגן ניצב ערד זייתוני, מפקד סיירת האופנועים. "המטרה שלנו היא לא לחפש את הנהגים אלא להציל חיים".

לדבריו, אדם שנוסע על קטנוע ומחזיק סולם או מיכל ענק, מסכן לא רק את עצמו אלא גם את משתמשי הדרך האחרים. "יכולת התגובה שלו נפגעת, כמו גם כושר התמרון שלו כרוכב. דווקא אנו, שוטרי התנועה המבצעים אכיפה על אופנועים, מבינים זאת היטב".