היום: המבקר יפרסם את הדוח המיוחד על הכרמל

שנה וחצי אחרי שאת ישראל פקדה השריפה הגדולה ביותר בתולדותיה, יותרו אחר הצהריים לפרסום ממצאי הבדיקה שערך המבקר באשר לאחראים למחדל הכיבוי. במרכז הדוח - התייחסות לשרים ישי ושטייניץ. שידור מיוחד בחדשות 2 באינטרנט מ-16:00

הדוח יוגש היום (חדשות 2)

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס יניח אחר הצהריים את הדוח הדרמטי אודות אסון הכרמל. בהתבטאויות קודמות שסיפק באשר לממצאי הבדיקה שערך אמר לינדנשטראוס כי מסתמן שיטיל על שרי הפנים והאוצר, אלי ישי ויובל שטייניץ, אחריות אישית לכשלים שהובילו למחדל הכבאות. משדר נרחב ומיוחד בנושא ישודר ב-16:00 בחדשות 2 באינטרנט.

לפני כחודש, בכנס לשכת עורכי הדין באילת, אמר לינדנשטראוס בהתייחסו להאשמות שהוא צפוי להפנות בדוח "סמכותו של המבקר להטיל אחריות אישית על אישי ציבור ושרים".

על האופן שבו גיבש את הדוח אמר: "מדובר בהליך חמור במיוחד המחייב זהירות. הטלת אחריות אישית אינה דבר שבשגרה. יש להטיל אחריות אישית במקרים חמורים בלבד, שבהם נמצא שהמשך כהונת עובד הציבור בתפקידו עלולה לפגוע משמעותית באינטרס הציבורי ובתקינות פעילות הגוף המבוקר או באמון הציבור. להטלת אחריות אישית יש גם אלמנט הרתעתי".

המבקר התייחס אז גם לעובדה שלממצאים שעלו מבדיקתו לא תהיה משמעות אופרטיבית ישירה. "הייתי רוצה יותר סמכויות כיוון שאלו שיש לי אינן מספיקות", הוא אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת