שוהים בצמצום: 4 מ"ר לכל מסתנן

כך ייראו חייהם החדשים של השוהים הבלתי חוקיים: המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה היום הקמת יותר מ-16,000 מקומות שהייה עבור מסתננים. תחילה הם ישוכנו באוהלים ובהמשך יעברו למתקני קבע. כל שוהה במקום "יזכה" להיות מוחזק בשטח של 4 מ"ר, עד שיגורש חזרה לארצו

בתכנית: 4 מ"ר לכל מסתנן (חדשות 2)

יותר מ-16,000 אלף מקומות שהייה למסתננים יוקמו במהלך החודשים הבאים. בשלב הראשון ישוכנו המסתננים במתקני אוהלים, שיוחלפו בהדרגה למתקני קבע. התכנית לא מותירה מקום רב לדמיון לגבי האופן שבו יוחזקו אותם שוהים בלתי חוקיים: כל אחד מהם "יזכה" בארבעה מטרים רבועים, שבהם יוחזק עד שיגורש בחזרה למולדתו.

תכנית החירום הממשלתית שגיבש משרד הביטחון בהנחיית ראש הממשלה, ובשיתוף עם שירות בתי הסוהר שיפעיל את המתקנים, אושרה היום על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה, על מנת לטפל בתופעת המסתננים מגבול מצרים. המטרה: להביא לכך שכל המסתננים שייכנסו לארץ, יועברו ישירות למתקני השהייה, וישהו בהם תקופות ארוכות, וזאת מבלי להגיע לערים ברחבי הארץ.

עוד נקבע כי בתאום עם המועצה האזורית רמת נגב, יורחבו וישודרגו מתקני הביוב הזמניים הקיימים, כשבסמוך להם תבנה המועצה האזורית מתקן טיהור שפכים, שיספק בעתיד מים לחקלאות באזור.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת