החיילת שהושפלה באוטובוס ה"מהדרין" הפכה לדוגמנית

דורון מטלון התפרסמה כשכונתה "שיקסע" ו"פרוצה" בקו אגד בירושלים, ונדרשה לעבור למושבים האחוריים של האוטובוס. היא ספגה גידופים קשים, אך עמדה על שלה. עכשיו היא פותחת בקריירת דוגמנות - ושוב מעצבנת את החרדים. "זו לא פרובוקציה", מדגיש הצלם עדי ברקן, "היא בהלם ממה שקורה, אבל רק רוצה לסיים את השירות בצה"ל"

הקריירה החדשה של דורון מטלון (עדי ברקן ורפאל מזרחי)

מי שלא רצה אותה במושב הקדמי באוטובוס - יקבל אותה על שלטי חוצות: החיילת דורון מטלון, שעלתה לכותרות בחודש דצמבר האחרון כשהפכה לאחד מסמלי המאבק בהדרת נשים באוטובוסים לאחר שספגה יריקה מחרדי, פתחה בקריירת דוגמנות.

מטלון, שהושפלה אז על ידי שלמה פוקס, אחד הנוסעים החרדים בקו 49א', קו המהדרין של "אגד" - החליטה להגיב וסירבה לדרישתו לעבור לחלקו האחורי של האוטובוס. פוקס בתגובה קילל אותה וכינה אותה "שיקסע, פרוצה". לאחר מכן אמר לה מול כל הנוסעים: "אין לך כבוד, את עומדת בין אברכים וזו בושה".

מטלון המושפלת פרצה בבכי - אך כמה נוסעים באוטובוס המהדרין הזמינו את המשטרה. התקרית זכתה לסיקור תקשורתי נרחב, שהביא למעצרו של פוקס ולהגשת כתב אישום נגדו בגין הטרדה מינית.

כעת, מתגאה מטלון בת ה-20 בראשיתה של קריירת דוגמנות אצל הסוכן עדי ברקן. "היא חתומה אצלי כבר יותר משנה, הרבה לפני התקרית באוטובוס", סיפר ברקן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "לא תיכננו פרובוקציה. לא חשבנו על זה בכלל. זה לא אמור לבנות לה קריירה. היא אחת הבחורות המדהימות, הייתי שם אותה כמודל לחיקוי עבור הבת שלי. האישיות שלה, חוכמת החיים שלה, האינטליגנציה שלה, יש לה עמוד שדרה - היא חומר אחר".

ברקן, המוביל את הקמפיין נגד אנורקסיה ותומך נלהב ב"חוק הפוטושופ", הוסיף כי "דורון הייתה רזה מאוד כשהתחלתי לעבוד איתה. הצבתי לה משטר השמנה, והיום היא מוכנה להיות בקדמת הבמה. ברור שלא עשינו שום שימוש בפוטושופ. לאחת כזאת? מה פתאום, לא עשינו שום הצרת היקפים".

"גם עכשיו – עם כל הרעש במגזר החרדי, כל מה שמעניין אותה זה לסיים את השירות הצבאי ולפתח קריירה", הוסיף ברקן. "היא בהלם ממה שקורה. היא לא יודעת איך לאכול את זה, ואני כל כך מאושר מזה. כולם עומדים בתור לראיין אותה, והיא לא רוצה להתראיין בכלל. היא לא ממהרת לשום מקום".

בינתיים, רבים בציבור החרדי זועמים על התמונות. "היא מנצלת את התקרית באוטובוס כדי לקדם את קריירת הדוגמנות שלה", נכתב בפורומים חרדים ברשת. "זוהי ההוכחה שהפרובוקציה שלה נעשתה בשביל הפרסום. היא תשלם על כך".

הכתבה המלאה וריאיון מיוחד עם דורון יתפרסמו במגזין "לאשה" ביום שני הקרוב

צילום: עדי ברקן ורפאל מזרחי
סטיילינג:  נדב אליהו
איפור ושיער:  בן רביבו
בגדים:  יפית אוחיון, מיס ביהייב
אקססוריז: אורית דייך

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת