אמר לאחיו בטלפון "יורים עלינו" - ונהרג

סאיד פשאפשי, בן 35 מחיפה, הוא עובד משרד הביטחון שנהרג הבוקר בפיגוע על גבול ישראל-מצרים. בשיחת טלפון לאחיו בזמן האירוע הוא הספיק להגיד: "יורים עלינו", ואז נותקה השיחה. בן דודו: "אנחנו לא מעכלים, הוא עשה הכל למען המשפחה והילדים". משרד הביטחון יכיר בו כנפגע פעולות איבה

הותר לפרסום: סאיד פשאפשי, תושב חיפה בן 35 ואב לארבעה ילדים, הוא ההרוג בפיגוע הבוקר בגבול ישראל-מצרים. בשבע השנים האחרונות עבד סאיד אצל אחיו כעובד קבלן של משרד הביטחון, ובתקופה האחרונה עסק בהקמת הגדר בגבול המצרי.

הבוקר הוא עוד הספיק להתקשר לאחיו בטלפון ואמר לו "יורים עלינו". שניות ספורות לאחר מכן נותקה השיחה ורכבו הידרדר לתעלה כתוצאה מירי טיל ה-RPG של המחבלים. בני משפחתו של סאיד הקימו סוכת אבלים בבית אחיו ברחוב סטלה מאריס בחיפה.

בני משפחתו כואבים: "זו מכה קשה"

"אנחנו לא מעכלים, הוא עשה הכל למען המשפחה והילדים", אמר לחדשות 2 באינטרנט בן דודו עאמר. "זו מכה קשה, רוב בני המשפחה עובדים בעבודה הזאת במשרד הביטחון ואנחנו מודעים לסיכון, אבל אף פעם לא דיברנו על זה".

משרד הביטחון יכיר בפשאפשי כנפגע פעולות איבה. "משרד הביטחון מביע את תנחומיו למשפחתו של העובד שקיפח את חייו במהלך התקרית הבוקר", אמרו אנשי המשרד והוסיפו כי "נמשיך לפעול בנחישות להשלמת הגדר בגבול מצרים תוך מתן הגנה מרבית לעובדים".

דובר צה"ל תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי הביע גם הוא את צערו. "תנחומי למשפחת ההרוג, אנו נמשיך לפעול להגנה על ישובי פתחת ניצנה ותושבי מדינת ישראל", ציין תא"ל מרדכי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת