צעד קדימה, שניים אחורה: 120 מגורשים, 630 מסתננים חדשים

120 מסתננים מדרום סודן יעלו הלילה בחצות למטוס שייקח אותם בחזרה לארצם במסגרת מבצע "חוזרים הביתה". בימים הקרובים צפויים לעזוב את ישראל עוד כ-300 אזרחי דרום סודן, שכבר הביעו הסכמה לעזוב – אך מנתונים שהגיעו לידי חדשות 2 עולה כי מאז חודש יוני הצליחו לחדור לישראל 630 מסתננים נוספים

זה נראה כמו מבצע מתוזמן היטב: משעות הבוקר עלו עשרות פליטים מתל אביב ומערד על אוטובוסים לנמל התעופה בן גוריון, והחלו במסע "חוזרים הביתה" מטעם משרד הפנים. בחצות ימריא מטוסם לעבר דרום סודן.

על פניו, נראה כי המבצע הזה מתנהל בשקט ובשלווה, אך כשמשוחחים עם הפליטים שיגורשו הלילה מישראל, לא ניתן למצוא דעה רווחת באשר לסוגיית הישארותם בישראל. היו כאלה שהביעו חשש מהשיבה לארץ מולדתם, והיו דווקא שהשלימו עם כך וכבר ממתינים לשוב הביתה.

צעד קדימה, שניים אחורה

120 בני אדם אמורים לעלות הלילה על הטיסה לג'ובה, בירת דרום סודן. 300 פליטים נוספים עדיין עצורים ומסורבי פינוי - וההערכה היא כי בשבוע הבא תימצא להם טיסה שתיקח אותם לביתם. אך במקביל, מגיעים הערב לידי חדשות 2 נתונים המעידים על כך שלצד המבצע המקיף לגירוש מסתננים - מאות מסתננים ממשיכים להיכנס לארץ.

בעוד שהלילה יעזבו 120 בני אדם את הארץ, מראשית השבוע שעבר - אז החל מבצע "חוזרים הביתה", הצליחו דווקא להסתנן אל תוך שטחי ישראלי 260 בני אדם. בסך הכל 630 בני אדם הצליחו להסתנן לישראל מאז ראשית חודש יוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת