מבצע "חוזרים הביתה": הוארכה תקופת ה"עזיבה מרצון"

רשות ההגירה והאוכלוסין הודיעה כי בשל פניות של מאות אזרחי דרום סודן שרוצים לעזוב את ישראל מרצון ובתמורה לכך יקבלו מענק כספי וליווי, תוארך במספר ימים התקופה בה הם יוכלו לבוא למרכזי הרשות, להירשם ולטוס חזרה למולדתם. עד כה נעצרו 300 אזרחים מדרום סודן במהלך המבצע

השבוע יצא לדרך מבצע "חוזרים הביתה", שמטרתו להשיב אלפי מהגרי עבודה מדרום סודן אל ארץ מוצאם.

מי שמובילה את המבצע בשיתוף משרד הפנים, היא רשות האוכלוסין וההגירה שהודיעה הבוקר על הארכת התקופה במהלכה אזרחי דרום סודן יוכלו לעזוב מרצון, לקבל ליווי, סיוע בתהליך העזיבה וקבלת מענק כספי בסך 1,000 יורו. ברשות האוכלוסין וההגירה אמרו כי ההחלטה התקבלה לאחר ריבוי פניות מאזרחים דרום סודנים שנמצאים בישראל.

במהלך מבצע "חוזרים הביתה" שיצא לדרך ביום ראשון, נעצרו 300 אזרחי דרום סודן ברחובות ישראל ומספר דומה של נתינים סודנים הגישו בקשות לעזיבה מרצון.

הופסקה בניית מתקן המעצר בנגב

במועצה האזורית רמת נגב כבר עובדים במרץ כדי להכשיר את הקרקע להקמה של עיר אוהלים חדשה, שתוכל לאכלס כ-5,000 מסתננים בתוך חודש בלבד מהיום.

ראש הממשלה הטיל על משרד הביטחון להקים את עיר האוהלים הזו באופן מיידי - אבל כנראה שקצת מיידי מדי. רק ביום שלישי הקרוב תתכנס ועדת התכנון הארצית כדי לאשר את הפרויקט, אך בשטח - כבר בונים.

במועצה האזורית רמת נגב מנסים למנוע הקמת מאהל שכזה בשטחם. עכשיו גם יש להם טיעון מנצח - הבנייה בלתי חוקית, ונכון לעכשיו היא נפסקה לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת