המלטה נדירה בספארי: גור קרנפים לבן נולד

טנדה, הקרנפה הלבנה שבספארי ברמת גן - המליטה בפעם השלישית. נכון לעכשיו, טרם ניתן לקבוע את מינו של הוולד, אך בגן החיות לא מתכוונים להמתין עם השמחה."מניסיון העבר, אנו מאמינים שטנדה תגדל יפה את גור הקרנפים החדש שנולד", נמסר מהספארי

אורח חדש ונדיר במיוחד בספארי ברמת גן: טנדה, נקבת קרנף לבנה (רחבת שפה) כבת 20, המליטה היום ולד, שמינו טרם נקבע. מדובר בהמלטה השנייה של קרנף לבן בספארי בשני העשורים האחרונים.

מדובר בהמלטה השלישית של טנדה. בהמלטה הראשונה נולד בנה טיבור, ובשנייה מת הוולד. "מניסיון העבר, אנו מאמינים שטנדה תגדל יפה את גור הקרנפים החדש שנולד, כפי שגידלה את בנה - טיבור", נמסר מגן החיות.

הקרנף רחב השפה שחי בספארי ברמת גן נפוץ מאוד בסוואנות של אפריקה והוא מכונה גם 'קרנף לבן'. גובה גבו כמטר וחצי ואורכו מגיע עד לארבעה מטרים. למרות משקלו הרב (בין שלושה לארבעה טונות) הוא מסוגל להגיע למהירות של 40 קמ"ש. יצויין, כי כיום נמצאים הקרנפים רחבי השפה בסכנת הכחדה חמורה, מכיוון שבכל שנה נהרגים כ-300 מהם בממוצע.

לפני כחודש: מחווה לא צפויה לזמרת קרן פלס בספארי

לאורחת החדשה שנחתה לפני כחודש בארץ בדמותה של קרנפה חדשה וצעירה בת שנתיים וחצי, שמשקלה עומד על טון אחד, הוענק שמה של הזמרת ההרה. הסיבה: סימן הזיהוי של הקרנפה הוא קרן. "קרן פלס בהריון, אז אולי זה יביא ברכה", מסבירים בספארי.

הקרנפה הגיעה לישראל מעיר הבירה הראשית של דרום אפריקה פרטוריה, בליווי מטפלה האישי והמסור - פוטי סילבסטר מפוטי. היום, לאחר שבוע בו בילתה בגן החיות נטולת שם, החליטו מטפליה להעניק לה את השם "קרן פלס", על שם הזמרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת