הצעירה שבמוקד פרשת "באר מרים" עוזבת את המדרשה

לאחר שאמה חשפה בתקשורת את המשבר ביחסיהן על רקע הצטרפותה למדרשה בירושלים הודיעה נופר וקנין כי היא עוזבת את המוסד שבו שהתה בארבע השנים האחרונות. במכתב הסבר שסיפקה למהלך, פירטה נופר את הסיבות שהובילו אליו והבהירה שלא תשוב הביתה

יממה לאחר הפגנת המחאה של בני משפחות התלמידות במדרשת "באר מרים", הודיעה היום (רביעי) אחת הבנות כי היא עוזבת את המוסד. במכתב מפורט שכתבה, הביעה הצעירה נופר וקנין את צערה ממסע ההאשמות שהובילו הוריה נגד המדרשה והעומד בראשה, אהרון רמתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז חשפה אמה של נופר את פרשת המוסד המסתורי שלטענתה גזל ממנה את בתה, הספיקו השתיים להתעמת בפומבי על הסיבות שהובילו את הצעירה לעזוב את בית הוריה ולהצטרף למסגרת שיזם רמתי. בעקבות המחאה הגוברת מצד הוריה והורים נוספים בעת האחרונה, החליטה נופר לעזוב את "באר מרים", וכך גם להפריך את הטענות שלפיהן התלמידות מוחזקות בו בניגוד לרצונן.

במכתב פרידה שכתבה, הביעה נופר את הצער העמוק מהתנהלותם של הוריה בסוגיה והאשימה אותם במשבר היחסים ביניהם. "כל עם ישראל יכל לראות את אמא היקרה לי בוכה, שהיא מקבלת אותי בכל מצב - וביום שלאחרי צועקת ודוחה את היד המושטת לשלום בשידור חי", כתבה נופר. "אני מבינה את אמא. זאת התוצאה של ההסתה הפרועה שמשמיעים לה כל יום, שמוכיחה כל פעם כשהושטתי ידי לשלום – דחו אותי".

מכתב העזיבה של נופר

"הצליחו להרוס את אמא היקרה שלי"

בהמשך מכתבה, הוסיפה נופר להאשים את מסע ההסתה השקרי שמתנהל נגדה ונגד חברותיה למדרשה, כך לטענתה, בהרס יחסיה עם הוריה. "הצליחו להרוס לי את אמא היקרה שלי", כתבה. "התוצאות כמו שראינו אתמול – הסתה שקרית ופרועה נגד חברותיי האוהבות בבאר מרים. לכן החלטתי לקחת על עצמי את כל האחריות ולעזוב את חברותי ואת באר מרים".

בסוף מכתבה הבהירה נופר, כי למרות עזיבתה את המדרשה, אין בכוונתה לשוב לבית הוריה. "מקווה למצוא לי מקום בהקדם האפשרי ואחיה לי לעצמי", כתבה. "את הבית איבדתי מזמן וכעת גם את חברותיי. כמובן אשמח מאוד ברגע שהוריי היקרים יחליטו לבחור בי, להתחבר לבית המקסים שפעם היה לי".

למרות המהלך המפתיעה מצד התלמידה, לא ניתן לקבוע האם מדובר ביוזמה עצמאית שלה או שמא בניסיון מתוזמר מצד רמתי להסיט מעליו את תשומת הלב התקשורתית. במקביל, נמשכת חקירת המשטרה בעניינו של רמתי תוך בחינת שורת החשדות המיוחסות לו.